لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) در تمام بحران ها پای کار بوده است

کرج - ایرنا - فرمانده لشکر عملیاتی ۱۰ سیدالشهدا (ع) استان البرز گفت:لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) در تمام بحران و زمان ها از دوران دفاع مقدس و بعد ازآن، در سیل و زلزله و مقابله با کرونا و امنیت پایدار شمال غرب و جنوب شرق هرجا که لازم بوده، حضور داشته و پای کار بوده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رستمعلی رفیعی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از یادمان شهید زنده سردار «حاج علی فضلی» در منطقه عملیاتی لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) واقع در منطقه عمومی حصارک کرج، افزود: لشکر سید الشهدا یکی از برجسته ترین لشکرهای دوران دفاع مقدس و در حال حاضر است و مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری از فرمانده زنده لشکر تجلیل کرده و از حاج علی فضلی به بزرگی یاد شده که بردن نامش افتخار است و در شمار برجستگان دفاع مقدس است.

وی گفت: لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) ویژگی دارد که هیچکدام از لشکرها ندارد به طوریکه در آغاز تشکیل آن که در قالب تیپ قرار بود فعالیت خود را آغاز کند و وارد منطقه عملیاتی شود، شهید جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان به شهید محسن وزوایی دستور داد تا تیپ رزمی بچه های کرج به صورت رسمی فعال نشود و پس از عملیات مورد نظر این کار انجام شود.

رفیعی با بیان اینکه در سابقه هیچ کدام ازیگان های رزمی این سند وجود ندارد، خاطرنشان کرد: محسن وزوایی در آن عملیات شهید شد بدون اینکه تیپش را ظاهری تشکیل دهد و تیپ سیدالشهدا (ع) در آسمان ها بسته شد.

وی یکی دیگر از ویژگی لشکر ۱۰ را پیشگام بودن و داوطلب بودن حاج علی فضلی در تمام عملیات ها دانست و افزود: بعد از عملیات کربلای چهار گره ای در جنگ اتفاق افتاده بود که مدت بسیار محدودی فرماندهان به لشکرها آماده باش داده بودند تا این ناکمی را جبران کنند و اولین دستور را حاج محسن رضایی به حاج علی فضلی می دهد که این کار فقط از عهده لشکر ۱۰ برمی آید.

رفیعی گفت: حاج علی فضلی فرمانده همیشگی این لشکر است و ما مطیع او خواهیم بود و امروز تمام ظرفیت خود را برای تبلیغ و ترویج مکتب حاج علی به کار می بریم.

وی با بیان اینکه لشکر ۱۰ علاوه بر حضور در تمام بحران ها، در جبهه مقاومت نیز در پنج مرحله کار مستشاری را انجام داده و شهدایی را تقدیم کرده، اظهار داشت:برای پاسداشت تمام این کرامت ها امروز یک گام کوچکی لشکر در درون چهاردیواری ظاهری خودش انجام داد و امیدواریم مسوولین و دلسوزان حاج علی در البرز و کشور برای تکریم او بناهای بزرگی متناسب با شان او نامگذاری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =