درآمد ماهانه مالیاتی کشور بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان شد

کرمان - ایرنا - رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ماهانه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در کشور مالیات جذب می‌شود.

امیدعلی پارسا روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: مجموعه هزینه‌های عمومی کشور و حقوق و مزایایی که دولت می‌دهد اعم از بازنشستگی، شاغل و مستمری ماهانه حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان است و ضرورت دارد که تمامی ارکان حکومتی در درآمدهای مالیاتی همکاری کنند.

وی اظهارداشت: ۸ درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود در حالی که این آمار در دنیا حدود ۳۰ درصد است و درآمد نفت کاهش یافته و دولت  راهی جز درآمدهای مالیاتی ندارد و مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با اشاره به اینکه مردم ایران در اخذ مالیات عادلانه همکاری می‌کنند ودر کشور برای جرم فرار مالیاتی سختگیری نمی شود گفت: یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور نداشتن مجموعه اطلاعات را علت فرار مالیاتی در کشور عنوان کرد و گفت: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی ۲سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند و تمرکز ما بر ۱۵ و ۲۰ درصد افراد بالای جامعه بر اخذ مالیات است و افزایش وصول مالیاتی موجب تخصیص اعتبارات عمرانی به استان های می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =