بهره‌مندی از ظرفیت مردمی برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در ارومیه

ارومیه- ایرنا- فرماندار ارومیه با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت سفیران سلامت در ادارات، محلات و سطح شهر برای ترویج اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک گفت: در این راستا صدها نفر برای تذکر به شهروندان در راستای اجرای موارد ایمنی مقابله با کرونا بسیج شده اند.

علیرضا ملامحمدی‌زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا، سفیران سلامت در ادارات شهرستان ارومیه و ادارات کل مستقر در این شهر، فعال شده که این افراد، رابط ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به شمار می روند.

وی اضافه کرد: وظیفه این افراد، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین کارکنان و ارباب رجوع ادارات و تذکر بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

فرماندار ارومیه ادامه داد: بیش از ۲۰۰ نفر از سفیران سلامت در این راستا بسیج شده اند تا زمینه مقابله موثر با شیوع بیماری کرونا در ادارات فراهم شود.

ملامحمدی زاده همچنین از به کارگیری ریش سفیدان، اعضای دفاتر تسهیل گری با محوریت محلات برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و بیان کرد: در این راستا با همکاری ۱۲۰ نفر، فعالیت های مثمرثمری در حاشیه شهرها انجام شده است.

وی گفت: با فعالیت این افراد، در حال حاضر روند مقابله با بیماری کرونا در مناطق حاشیه ای شهر ارومیه بسیار بهتر از مرکز و مناطق بالای شهر است.

وی با اشاره به راه اندازی اکیپ‌هایی به عنوان گشت سلامت در مراکز پرتردد و پرتجمع ارومیه برای مراقبت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: این اکیپ‌ها در ورودی بازارها و پاساژها به افرادی که از ماسک استفاده نکنند، تذکر داده و آنان را به رعایت موارد لازم تشویق می کنند.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان مرکز استان، موارد ایمنی را رعایت می کنند، بیان کرد: در صورت توجه همه اقشار و خودداری از انجام برخی اقدامات نظیر مراسم عروسی یا عزا و همچنین تجمع‌ها امکان مدیریت بیماری وجود دارد.

ملامحمدی زاده از پیگیری موارد مهم در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا در ارومیه خبر داد و اظهار کرد: رفع مشکل ازدحام در مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک، جلوگیری از تجمع در باغ رضوان، بهبود وضعیت مرکز تدبیر، هشدار به سازمان نظام پزشکی در خصوص وضعیت مطب ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز پاراکلینیکی و همچنین مقابله با برگزاری مراسم در باغ ها و روستاها و همچنین تالارها از جمله مواردی است که اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: همراهی مردم و اطلاع رسانی به مسوولان از طریق شماره ۳۱۳۳ برای مقابله با تمهید هرگونه تجمع در سطح شهر، مهمترین راهکار برای کاهش شیوع بیماری کروناست که در این خصوص، همه اقشار وظیفه دارند.

آذربایجان غربی و ارومیه یکی از مناطق با وضعیت قرمز در کشور است.

در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از ۱۲ هزر نفر فوت کرده و افزون بر ۲۱۰ هزار نفر بهبود یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =