در انتخابات پیش‌رو تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در برگزاری انتخابات پیشرو، تابع تصمیمات ملی مقابله با کرونا هستیم.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «جمال عرف» در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با معاون اول ریاست جمهوری که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد، افزود: معاونت سیاسی وزارت کشور با سه کارکرد سیاسی، انتخاباتی و تقسیمات کشوری در راستای پیشبرد اهداف عالیه دولت عمل می کند.

وی اضافه کرد: محور و اساس برنامه ریزی ما بر چهار مولفه آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت منطبق است.
معاون وزیر کشور با اشاره به کارویژه امور سیاسی وزارت کشور گفت: ساماندهی تحزب و فعالیت تشکل های سیاسی در قالب کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انجام می شود.  در کشور حدود ۱۱۸ حزب مجوزدار که خود را با مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی تطبیق داده اند، در حال فعالیتند.

وی افزود: این در حالی است که در نظامات سیاسی پیشرفته، اغلب ۱۰ تا ۱۵ حزب به معنی واقعی کلمه فعالیت دارند.
معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه طبق برنامه دولت در تلاش برای توسعه فعالیت احزاب در کشور هستیم، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم به سمت تسهیل فعالیت های حزبی حرکت کردیم تا احزاب حضور پر رنگی در نظام مدیریتی کشور داشته باشد.  
عرف در ادامه صحبت های خود به کارویژه دیگر معاونت سیاسی وزارت کشور در حوزه رصد و پایش فضای سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با تحلیل درست و واقعی از اوضاع و احوال سیاسی کشور، اقدامات لازم را برای مدیریت اتفاقات سیاسی در کشور انجام دهیم.
عرف ادامه داد: مساله انتصابات از دیگر حوزه های مهم کارکردی معاونت سیاسی وزارت کشور است که در این عرصه سعی داریم از رهگذر تعامل سازنده با سایر نهادها به خصوص مجلس شورای اسلامی با حفظ استقلال دولت، انتصابات را در فرمانداری ها و حوزه های اجرایی در بخش های استانداری انجام دهیم.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به مساله انتخابات اسفند ماه ۹۸ اشاره کرد و گفت: چهار اصل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را به عنوان ارکان انتخابات در کانون توجه خود و برنامه ریزی ها و اقدامات مدنظر داشتیم.
وی اضافه کرد: در حوزه امنیت و سلامت که حوزه تخصصی و از وظایف ذاتی وزارت کشور در بحث برگزاری انتخابات است، بهترین عملکرد را در انتخابات سال گذشته داشتیم.
 عرف افزود: در خصوص انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی هم به خاطر بیماری کرونا مجبور به تغییر زمان شده و زمان آن  از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول شده است.
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه برای برگزاری انتخابات در تاریخ ۲۱ شهریور هم تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم، اظهار داشت: هر تصمیمی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اتخاذ شود،  وزارت کشور هم تبعیت خواهد کرد.
عرف در باره انتخابات مهم ریاست جمهوری در ۱۴۰۰،  گفت: در سال آینده چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس و خبرگان برگزار می شود که از همین الان در حال فراهم کردن زمینه ها برای برگزاری این انتخابات ها هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =