کمک ۲۰ میلیارد ریالی اردبیلی‌ها به بازسازی عتبات عالیات

اردبیل _ ایرنا _ مدیر ستاد عتبات عالیات استان اردبیل گفت: مردم این استان بطور میانگین سالانه بیش از ۲۰ میلیارد ریال به بازسازی صحن‌های مطهر ائمه معصوم در کشور عراق کمک مالی کرده‌اند.

اسفندیار هوشیار روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی ستاد عتبات عالیات در خلخال افزود: بانوان استان نیز به لحاظ بیشترین سطح مشارکت در کمک مالی به بازسازی عتبات عالیات موفق به کسب رتبه برتر کشور در سال گذشته در این زمینه شدند.

وی گفت: برغم مشکلات مالی و اقتصادی در جامعه مردم استان همچنان در کمک به این ستاد پیشقدم بوده و خلخال جایگاه ویژه‌ای را در بین شهرستان‌های مختلف استان بدلیل قابل توجه بودن سطح کمک‌های انجام شده به بازسازی به خود اختصاص داده است.

وی اظهارداشت: برخلاف سال‌های گذشته به جای اعلام مبلغ تعهد سالانه استان ،سهم  این استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق در سال جاری به ازای هر شهروند ۵۰ هزار ریال تعیین شده که تلاش می‌شود با تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی این امر تا پایان سال محقق شود.

او با بیان اینکه اهالی عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) خلخال  از سال ۱۳۹۳ یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال به بازسازی صحن‌های مطهر کمک کرده‌اند، افزود: با توجه به شرایط کرونایی با همکاری مساجد و تبلیغات روحانیون ، کمک‌های هیات مذهبی و سایر نهادهای مذهبی شهرستان تا پایان سال محقق خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر روش‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی به موسسات خیریه پس از شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری مجلس ترحیم در مساجد تشریح کرد: سمت و سوی هزینه‌های مربوط به برگزاری این مراسم و احسانات و نذورات باید به سمت کمک به بازسازی عتبات عالیات هدایت شود. 

وی اظهارداشت: در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها قطعه زمینی از سوی شورای اسلامی و شهرداران شهرها به ستاد بازسازی عتبات عالیات اختصاص داده‌اند که انتظار از شهردار و اعضای شورای اسلامی خلخال نیز همکاری در این زمینه واگذاری یک قطعه زمین برابر با مصوبه قبلی شورای هماهنگی عتبات عالیات این شهرستان است.

حجت‌الاسلام کریم اسدی، امام جمعه خلخال نیز در این جلسه گفت: بازسازی عتبات عالیات بدست مهندسان، پیمانکاران و تلاشگران ایرانی در کشور عراق موجب عزت و افتخار نظام ولایی اسلامی ایران است.

وی افزود: در جمع‌آوری کمک‌های مردمی باید سطح درآمد مردم شهرستان محروم و کم‌درآمد خلخال در نظر گرفته شده و برای هدایت کمک شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی بزرگ استان تلاش شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =