۳۶ شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت در لرستان مشخص شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس هیات مدیره شرکت‌سرمایه‌گذاری سهام عدالت لرستان گفت: براساس مصوبه شورای عالی بورس ۳۶ شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در این استان مشخص شد.

حسین امینی خواه روز پنجشبه به رسانه ها اعلام کرد: شورای عالی بورس و سازمان خصوصی‌سازی، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اوراق بهادار هرچه سریع‌تر مقدار دارایی‌ سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اعلام کنند و روند ورود این شرکت‌ها را به بورس تسریع و تسهیل کنند.

وی گفت: تعداد ۳۶ شرکت‌ در بورس بوده و تاکنون به تعداد آنها اضافه نشده است، ۱۳ شرکت غیربورسی وجود دارد که سه شرکت از این تعداد به زودی وارد بورس می شوند.

وی با بیان اینکه  از ۱۳ خردادماه امسال تاکنون ۱۵ درصد ارزش سهام افزایش یافته ادامه داد: سهامداران از فروش سهام خودداری کرده و به عنوان یک دارایی ارزشمند که در حال افزایش سودهی است آن را محسوب کنند.

امینی خواه گفت: معاملات وکالتی سهام عدالت در دفترخانه ها ممنوع است اما افرادی که اقدام به فروش سهام عدالت خود کرده‌اند متضرر شده‌اند.

وی اضافه کرد: یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۵۲۰ نفر در لرستان مشمول سهام عدالت هستند، از این تعداد یک میلیون و ۴۹۸ هزار و ۳۷۰ نفر با ارایه شماره شبا وارد سامانه شدند.

وی افزود: طبق آمار، ۹۷ درصد وارد سامانه شده و سه درصد هنوز اقدام نکرده اند و افراد جا مانده هرچه سریعتر اقدام نمایند چرا که عدم حضور آنها باعث‌ راکد ماندن سرمایه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =