۱۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83849809
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

البرز در شرایط سخت کرونایی قرار دارد

کرج –ایرنا- استاندار البرز اعلام کرد: البرز درشرایط سخت کرونایی قراردارد لذا باید به هشدارها و رعایت پروتکل های بهداشتی دراین استان نگاه ویژه ای شود.

عزیزاله شهبازی درنشست شورای آموزش و پرورش استان البرزکه روز پنجشنبه درسالن شهدای دولت برگزارشد، اظهارداشت: با توجه به شدت گرفتن موج دوم کرونا دراین استان لازم است همه نشست های دستگاه های اجرایی و ستادی به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشود.
وی با اشاره به اینکه ازسوی استانداری البرز به ستاد ملی کرونا درخواست هایی برای اعمال محدودیت ها دراین شرایط کرونایی دراستان ارسال شده است، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از ویروس کرونا باید همه به توصیه هایی که عنوان می شود توجه کنند.
وی بیان داشت: به دلیل شدت گرفتن کرونا درالبرز درخواست کرده ایم که محدودیت ها دوباره تمدید شود.
شهبازی با بیان اینکه ازهمه مردم می خواهیم که درخانه بمانند و درشرایط اضطراری از خانه خارج شوند، یادآورشد: در۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان به بیماری کرونا دراستان افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: دراین مدت تعداد مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستانی، جوانان مبتلا به ویروس کرونا وهمچنین بستری شده ها درسی سی یو افزایش یافته است که این یک هشداراست.
وی با بیان اینکه تعداد بهبود یافتگان کرونایی نیزدراستان کم شده است، اضافه کرد: درمدت ۴۸ ساعت گذشته تعداد افرادی که نیاز به دستگاه های تنفسی دارند، بیشترشده و همچنین تعداد مراجعات حضوری افراد به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی افزایش یافته است.
استاندارالبرزگفت: مردم باید خیلی مراقب باشند و از طرق مختلف به خصوص رسانه ها وفرهنگیان در آموزش و پرورش که دسترسی به دانش آموزان و اولیا دارند انتظارمی رود درزمینه آگاهی بخشی به مردم درخصوص پیشگیری از کرونا و خود مراقبتی اطلاع رسانی کنند.
شهبازی ادامه داد: استان البرز همانند ۱۳ استان دیگر به دلیل قرارگرفتن درخط قرمز بیماری کرونا ، شرایط خوبی ندارد لذا مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی از افزایش بیشتراین بیماری جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: شرایط امروز البرز بسیارحساس تر از اسفند و فروردین ماه است و به مردم هشدار داده می شود که اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =