استاندار اردبیل: با افراد بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی برخورد می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان گفت: با افرادی که به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجهی کنند، برخورد خواهد شد.

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا  افزود: استان در وضعیت هشدار قرار گرفته و با این حال برگزاری مجالس ختم و عروسی بدون توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ریسک خطر را تشدید کرده است.

وی بر پرهیز از برگزاری مجلس عروسی، جشن و  عزاداری در فضای کوچک و بدون رعایت فاصله‌گذاری تاکید کرده و همگان را به اطلاع‌رسانی اقوام و نزدیکان از عواقب بی‌توجهی به این موارد فراخواند.

او تاکید کرد که نباید اجازه داد برگزاری مجالس بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جان و زندگی مردم ضرر بزند.

بهنامجو اضافه کرد: در حال حاضر موارد بستری بیماران کرونا در استان در حال افزایش است و اگر وضع به هیمن  صورت ادامه یابد، نیروهای درمانی با خستگی و فشار کار مواجه می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه حداقل یک‌سال باید با کرونا زندگی کنیم، تصریح کرد: لازم است اقدامات پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی را سرلوحه اقدامات روزانه کنیم.

وی با اشاره به اجرای تدابیر بهداشتی برای پیشگیری از وضعیت رو به حاد کرونا در استان گفت: از هفته آینده حضور کارمندان در ادارات کاهش می‌یابد، در حال حاضر ۷۵ درصد ادارات پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند و باید این میزان به ۹۵ درصد برسد.

استاندار اردبیل با تاکید بر ارائه روزانه آمار و اخبار تلفات و بستری‌های کرونا  از سوی  دانشگاه علوم پزشکی، این موضوع را در هشدار به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تاثیرگذار دانست.

وی ممانعت از تجمع بیش از حد در مراکز گردشگری را ضروری دانست و افزود: مراکزی چون پل‌های معلق به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت  پنجشنبه و جمعه‌ها  تعطیل خواهند بود.

در استان اردبیل ۲۲۳ بیمار بستری وجود دارد که ۴۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =