۷۸ فقره پروانه بهره‌برداری صنایع سه ماه گذشته در اصفهان صادر شد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: ۷۸ فقره پروانه بهره برداری در سه ماه گذشته در بخش صنعت این استان صادر شده است.

عباس رضایی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی که به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت : در ماههای گذشته برغم تحریم‌های اقتصادی بین المللی و بحران کرونا، ۷۸ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۱۲ هزار نفر در استان صادر شده است.

وی ادامه داد: ۲۳۱ فقره سرمایه گذاری جدید هم با پیش بینی سرمایه گذاری سه هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان و اشتغال ۲ هزار نفر در برنامه استان قرار دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به تاکید رییس جمهور در مورد توجه به بخش معدن افزود: این استان با ۸۳۸ معدن فعال و اشتغازایی ۱۰ هزار نفر رتبه اول کشور را در بخش معادن به خود اختصاص داده است.

 وی خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۹۰ هزار تن گندم کشاورزان شهرستان اصفهان توسط جهاد کشاورزی خریداری شده و مبلغ آن در مدت یک هفته به کشاورزان پرداخت شده است.

رضایی با اشاره به تسهیلات اختصاص یافته به استان در زمینه کرونا بیان کرد: از مجموع ۵۰ هزار میلیارد تومان، این استان در تخصیص تسهیلات ویژه کرونا رتبه دوم کشوری را پس از تهران دارد.

وی گفت: رتبه سوم کشور هم در پارک‌ها از نظر جذب میزان تسهیلات ۱۲ درصد به اصفهان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت شهدینه آران هشت بهشت  گفت: این شرکت با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن انواع محصولات دامی و خوراک انسانی و صنعتی در سال از مواد اولیه و ذرت وارداتی فعالیت خود را از شهریور سال گذشته شروع کرد.

علی اکبر نصیری افزود: این شرکت در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارد و روزانه با تولید ۲۵۰ تن محصول را دارد که حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مواد اولیه الکل صنعتی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد:  ماشین آلات این شرکت با بهترین کیفیت و تکنولوژی روز دنیا از آلمان، چین و فرانسه وارد و نصب و راه اندازی شده و تولید آزمایشی آن انجام شده است.

نصیری خاطرنشان کرد: تنها مشکل این شرکت، ذرت وارداتی است که وزارت جهاد کشاورزی پس از ۶ ماه پیگیری تا کنون ما را در سامانه بازارگاه نپذیرفته است.

وی گفت: مقرر شده که با دریافت مابه التفاوتی از ما برای قسمتی از زنجیره غذایی، سهمیه را ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت شهدینه آران هشت بهشت با بیان اینکه حیات و فعالیت ما به ذرت وابسته است ابراز امیدواری کرد که رفع این مشکل با دست توانمند رییس جمهوری سرعت یابد.

 بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی با پنج هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی ۴۲۱ نفر روز پنجشنبه و در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصفهان آغاز شد.

شرکت شهدینه آران هشت بهشت تولید کننده گلوتن ذرت، گلوکز و شربت کلوکز، روغن ذرت تصفیه شده و انواع نشاسته اصلاح شده با سرمایه گذاری پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۰ نفر با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت تولید ۹۵ هزار تن گلوکز، گلوتن و نشاسته در شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان تکمیل و افتتاح شد و بهره‌برداری از این طرح، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده به‌میزان ۸.۷ درصد شد.

طرح توسعه شرکت کیسه طلایی زاینده رود تولید کننده انواع لمینت گونی چتایی پلی پروپیلن و نخ سی اف پروپیلن نیز امروز در ادامه سفر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان به بهره برداری رسید.  

این طرح با ۳۴۰ میلیارد ریال  سرمایه گذاری برای ۱۲۱ نفر فرصت شغلی به وجود آورده است.

همچنین امروز در نشستی با حضور معاون وزیر صنعت معدن وتجارت  و تعدادی از منتخبان طرح‌های صنعتی بالای ۹۰ درصد استان در خانه صنعت معدن وتجارت اصفهان مشکلات و موانع آنها مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =