ورزشکاران رزمی قم اجازه مبارزه ندارند

قم – ایرنا –  رییس هیات ورزش‌های رزمی قم با اشاره به فعالیت مجدد باشگاه‌های ورزش‌های رزمی با مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ورزشکاران رزمی استان به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه مبارزه ندارند.

علی یزدی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بابیان این‌که رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط باشگاه‌های ورزشی زیرمجموعه این هیات به‌صورت جدی نظارت می‌شود، افزود: به‌منظور رعایت این پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی هرگونه برگزاری مسابقه و یا مبارزه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی ادامه داد: هر سانس فعالیت ورزشی باشگاه‌های رزمی باید تنها با تعداد محدود ۱۰ تا ۱۵ ورزشکار برگزار شود ضمن این‌که بعد از هر سانس تمرین باید باشگاه به‌طور کامل ضدعفونی شود.

رییس هیات ورزش‌های رزمی قم، تهیه مواد ضدعفونی‌کننده برای ورزشکاران را از دیگر الزام‌های باشگاه برای رعایت مسائل بهداشتی دانست و تاکید کرد: تمرین‌های باشگاه تنها به ارتقای آمادگی جسمانی و همچنین بعد فنی ضربه‌ها محدودشده است.

وی ادامه داد: شیوع کرونا و تعطیلی تمام فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی در استان و کشور، ضربه سنگینی به بعد فنی ورزشکاران وارد کرده است و روند صعودی ورزش‌های رزمی قم که در سال‌های اخیر آغازشده بود را مختل کرده است.

یزدی افزود: در ۲ سال اخیر لیگ مسابقات کیک بوکسینگ قم به‌منظور استعدادیابی و پشتوانه سازی رده‌های مختلفی سنی برگزار شد که توانست علاوه بر ایجاد انگیزه قوی و ارتقای سطح فنی ورزشکاران استان، ظرفیت‌های رزمی قم را ارتقا دهد که متاسفانه شیوع کرونا این لیگ را متوقف کرد.

وی استفاده از فضای مجازی در زمان شیوع کرونا را مورداشاره قرار داد و گفت: برگزاری مجازی دوره مربی‌گری درجه ۳ در این استان برنامه‌ریزی‌شده است که ثبت‌نام این دوره انجام و قرار است در هفته‌های آینده اجرایی شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری آیین تجلیل از قهرمانان و مربیان استان اظهار داشت: به‌منظور تجلیل از افتخارآفرینی قهرمانان مدال‌آور سال ۹۸،‌ مربیان و داوران استان در مسابقات استانی،‌ آیینی با رعایت تمام نکات بهداشتی در هفته جاری برگزار و از ۳۳ نفر از داوران، مربیان و قهرمان استان تجلیل شد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =