ارایه طرح برای رفع مشکل ۵۰ هزار کارمند شهرداری در کشور

تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: برای رفع مشکل و بلاتکلیفی ۵۰ هزار کارمند شهرداری در کشور، طرح و لایحه به مجلس ارایه خواهد شد.

«علیرضا احمدی» روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری سی و سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد،در جمع خبرنگاران و درخصوص تعیین تکلیف استخدام ۵۰ هزار کارمند شهرداری‌ها افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار کارمند شهرداری بلاتکلیف هستند.
وی ادامه داد: این افراد سال هاست که شاغل هستند. دولت نیز باید به موضوع ورود کند تا بررسی شود که آنها چه تکلیفی دارند و باید برایشان چه کرد.
رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به اینکه شماری از این کارکنان، بین پنج تا ۱۵ سال سابقه دارند، گفت: در حال رایزنی هستیم که با ارایه یک لایحه و طرح به مجلس شورای اسلامی این مشکل را مرتفع کنیم.
احمدی تصریح کرد: آنها هر کدام خانواده ای داشته و دنبال امنیت شغلی هستند و باید با یک تدبیر این موضوع به طور درستی حل شود.


نقش شورای عالی استان‌ها در توسعه متوازن و متناسب کشور
همچنین معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز در جمع خبرنگاران گفت: شوراها در توسعه متناسب و متوازن کشور می‌توانند نقش موثری داشته باشند، زیرا شناخت آنها از مناطق بسیار دقیق است.
حسینعلی امیری با تاکید بر این نکته که جلسه امروز جلسه خوبی بود، افزود: اعضای شورای عالی استان‌ها مطالبی را مطرح کردند و باید گفت بخشی از مسائل که مربوط به قانونگذاری و معاونت ما بود که ما اعلام کردیم آماده ایم در مسیر حل مشکلات و قانون‌گذاری کمک کنیم.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر این نکته که نهاد شوراها برآمده از رای مردم است، ادامه داد: برای حل مشکلات شهرها به اعضای شورای عالی استان‌ها اعلام کردیم در مسیر رفع تنگناها، آماده کار، خدمت و تعامل هستیم.
وی  در پاسخ به این سئوال که آیا درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ قانونی است، گفت: نماینده دولت در مجلس شورای اسلامی همیشه سازمان برنامه بودجه است، دغدغه این شورا را با نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) مطرح می‌کنم تا خواسته آنها نیز ترتیب اثر داده شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =