قرارداد ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی گلستان با قرارگاه خاتم

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) قرارداد ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی در این استان امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) روز پنجشنبه پس از امضای این تفاهم نامه گفت: امیدواریم با تخصیص به موقع منابع بتوانیم همه طرح‌ها و پروژه‌ها را در زمان مقرر اجرا و به بهره‌برداری برسانیم.

سعید محمد به بخشی از اقدامات و قراردادهای این قرارگاه در کشور اشاره کرد و گفت: ساخت ۲۹۰ کیلومتر مترو، چهار هزار کیلومتر راه‌آهن، ۹۰ کیلومتر آزادراه در کنار حضور در صنعت مس و فولاد کشور بخشی از فعالیت‌های این قرارگاه است.

وی یادآور شد: سدهایی که توسط قرارگاه خاتم ساخته شده ۵۰ درصد حجم آب‌های ذخیره شده در کشور را در خود جای داده است.

محمد به ساخت پروژه ستاره خلیج فارس توسط این قرارگاه که منجر به خودکفایی بنزین کشور شد، اشاره کرد و گفت که با وجود تبعات دشوار تحریم، تاکنون هیچ کدام از پروژه های این قرارگاه تعطیل نشد.

وی همچنین گفت: حدود پنج هزار پیمانکار در پروژه‌های مختلف با این قرارگاه همکاری دارند و تلاش کردیم تا در هر استان از ظرفیت ۷۰ درصد نیروهای بومی استفاده کنیم.

استاندار گلستان نیز گفت: تفاهم نامه همکاری امضا شده با قرارگاه خاتم در بخش های بهداشت و درمان، محیط زیست، جهاد کشاورزی، راه‌ و شهرسازی، آب منطقه‌ای و شهرداری است.

هادی حق‌شناس اظهار داشت: یکی از این طرح ها، تلاش برای تکمیل سد نرماب است که با بهره برداری از آن علاوه بر ایجاد آرامش برای مردم و جلوگیری از سیل در استان، ۵۰۰ هزار نفر از آب شرب سالم بهره مند خواهند کرد.

وی بیان کرد: این قرارداد برای تسریع در توسعه زیرساخت‌های استان منعقد شده و پروژه‌های بزرگی مانند زهکشی اراضی استان، کریدور شمال - جنوب، احیای خلیج گرگان، تکمیل سد نرماب، ساخت سد شصت کلا، شهربازی گرگان و ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گنبدکاووس را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =