نام سردار فضلی در تاریخ زنده خواهد ماند

کرج - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز گفت: نام سردار حاج علی فضلی در تاریخ و برای نسل های آینده زنده خواهد ماند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از یادمان سردار «حاج علی فضلی» در منطقه عملیاتی لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) استان البرز واقع در کرج، افزود: این روزها سالروز ایام عملیات کربلای یک است که نخستین عملیاتی بود که تیپ سیدالشهدا (ع) به عنوان لشکر  ۱۰ سید الشهدا (ع)‌ وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه عملیات کربلای یک از ۹ تیرماه سال ۶۵ آغاز و در سه مرحله این لشکر وارد عمل شد و موفق به پیروزی شد، اظهار داشت: این عملیات در منطقه عمومی مهران صورت گرفت.

وی افزود: بعد از عملیات والفجر ۸ دشمن دست به عملیات های متحرکی زد به طوریکه شهر مهران و ارتفاعات قلاویزان را به تصرف خود درآورده بود و در این میان لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) ماموریت گرفت تا با عملیات در منطقه مهران اقدام به بازپس گیری این مناطق بکند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز یادآور شد: عملیات کربلای یک در منطقه عمومی مهران یکی از عملیاتی هایی بود که افتخارات خوبی را برای رزمندگان و فرماندهان لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) به جای گذاشت.

اسلامی با بیان اینکه سردار علی فضلی یکی از فرماندهانی است که در این لشکر افتخارآفرینی های زیادی داشت، گفت: سردار فضلی به گفته شهید حاج قاسم سلیمانی شهید زنده ای است که خود یک مکتب است.

وی خاطرنشان کرد: این سردار نامش و یادش چه شهید شود و چه نشود برای ما یک شهید است و اسم ایشان در کنار شهدایی همچون شهیدان سلیمانی، کاظمی، میررضی و... در تاریخ و برای نسل های آینده زنده خواهد ماند.

اسلامی با تاکید بر نیروهای لشکر عملیاتی ۱۰ سید الشهدا (ع)، گفت: پرچم و بیرق لشکر ۱۰ را همچون دوران دفاع مقدس برافراشته نگه دارید زیرا تمام رزمندگان استان با شنیدن نام لشکر سید الشهدا (ع)‌انرژی می گیرند و افتخار می کنند.

وی افزود:‌ این پرچم امروز به دست شماست و باید بتوانیم همچون دفاع مقدس و ماموریت های بعد از آن بدرخشیم.

بلوار ورودی محوطه لشکر عملیاتی ۱۰ سید الشهدا (ع) واقع در منطقه عمومی حصارک کرج با نام سردار «حاج علی فضلی» مزین شد.

قرار است تا با تعامل شهرداری و شورای شهر کرج و دیگر شهرهای استان نام خیابان و میادین دیگری نیز به نام این سردار نامگذاری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =