فرمانده کل ارتش درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در پی درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، پیام تسلیتی صادر کرد.

در متن پیام تسلیت سرلشکر موسوی که امروز «پنجشنبه» پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد،‌ آمده است: خبر درگذشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق موجب تألم خاطر بنده و همرزمان آن خلبان برجسته سال‌های دفاع مقدس شد. بدون تردید مردم شریف ایران اسلامی، جایگاه و تاثیرات ماندگار آن بزرگ مرد و خلبان رشید نیروی هوایی ارتش در سال‌های دفاع مقدس و کسب پیروزی‌های بزرگ در عرصه نبرد هوایی را فراموش نخواهند کرد.

در ادامه پیام امیر سرلشکر موسوی آمده است: سال‌ها خدمت مجاهدانه آن رزمنده مخلص در عرصه‌های مختلف به ویژه دوران جنگ تحمیلی باعث ثبت خاطرات غرورانگیز در کارنامه پرافتخار نیروی هوایی ارتش و خلبانان غیور و دلیر شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: اینجانب درگذشت آن فرمانده رشید، ولایی و لایق را محضر فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز(دامت برکاته)، خانواده آن مرحوم و مردم شریف ایران اسلامی و همرزمان و پیشکسوتان سال‌های دفاع مقدس تسلیت عرض کرده و علو درجات ایشان را از خدای متعال خواستارم.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین «عباس محمدحسنی» رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ نصیرزاده  فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز در پیام‌هایی درگذشت خلبان صدیق را تسلیت گفته بودند.

امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق روز گذشته در سن ۷۹ سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان ۵۰۱ ارتش دار فانی را وداع گفت.
زنده یاد امیر سرتیپ صدیق از آذر ماه سال ۱۳۶۲ با حکم امام خمینی(ره) به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد و تا بهمن ۱۳۶۵ در این سمت انجام وظیفه کرد و در زمان فرماندهی وی ضربات محکمی به نیروی هوایی و تاسیسات حیاتی و حساس دشمن بعثی وارد آمد.
وی پیش از انتصاب به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش، فرماندهی منطقه هوایی مهرآباد را عهده دار بود و پس از آن، مدتی در وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح به انجام وظیفه پرداخت.
مرحوم صدیق همچنین مدیرعاملی شرکت‌های هواپیمایی کاسپین و  زاگرس را نیز در کارنامه خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =