نماز جمعه در هفت شهر همدان اقامه می‌شود

همدان _ ایرنا _ رییس ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه همدان گفت: با توجه به شیوع کرونا و به منظور پیشگیری از انتقال این ویروس، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تنها در هفت شهر استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام سید صادق حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نماز جمعه این هفته در شهرهای فامنین، کبودراهنگ، رزن، درگزین، شیرین سو، گل تپه و سردرود با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می شود.

وی توصیه کرد:  افرادی که قصد حضور در آیین نماز جمعه را دارند باید ضمن پرهیز از اجتماع در یک محل و استفاده از ماسک و دستکش، اقدام به آوردن سجاده و مهر شخصی از منزل کرده و علاوه بر گرفتن وضو در منزل، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

رییس ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه استان همدان گفت: سخنرانی پیش از خطبه در هیچیک از آیین های عبادی سیاسی نماز جمعه استان انجام نمی‌گیرد و زمان سخنرانی ائمه جمعه نیز کمتر از ۳۰ دقیقه است و آنها در سخنرانی خود به بیان اهمیت رعایت نکات و توصیه های بهداشتی  می پردازند.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه از ورود کودکان و خردسالان به محل برپایی نماز جمعه جلوگیری می شود توصیه کرد افراد مُسن و کسانی که بیماری زمینه ای دارند تا زمان سفید شدن شرایط در استان در آیین نماز جمعه شرکت نکنند.

به ‌گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز ۱۸ تیر امسال ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسیده است.

در شرایط عادی نماز جمعه در ۲۵ نقطه از استان همدان برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha