استان قزوین نیازمند تاسیس مجمع خیران امنیت‌ساز است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بر لزوم تاسیس مجمع خیران امنیت ساز در استان تاکید و تصریح کرد: امنیت نیز همانند دیگر مسایل اجتماعی می‌تواند از سوی خیران جامعه مورد توجه جدی قرار گیرد.

مریم بیدخام روز پنجشنبه در نخستین نشست مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی استان قزوین، اظهار داشت: امنیت از مهم‌ترین نیازهای جامعه در عصر حاضر است تا جایی که بدون مشارکت مردم هیچ هدف مهمی در این رابطه محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کار خیر تنها ساختن مدرسه، بیمارستان و مسجد نیست، اظهار داشت: موضوع امنیت یکی از مقوله‌های نیازمند به کار خیرخواهانه است و جلب نظر خیران از طریق دریافت هدایا، وقف، صدقات و اعانات مردمی می‌تواند در راه‌اندازی مجمع خیرین امنیت‌ساز تاثیرگذار باشد.

به گفته بیدخام، مشارکت داوطلبانه مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی و همراهی در ایجاد امنیت علاوه بر آنکه ایجاد آرامش و امنیت روانی آحاد شهروندان، در نهایت اقتدار نظام در عرصه‌های بین‌المللی را نیز افزایش می‌دهد.

این مسؤول با بیان اینکه مجمع خیران امنیت‌ساز طرحی است که در کل کشور باید اجرایی شود، گفت: تلاش در جهت  توسعه مشارکت‌های مردمی در راستای ارتقاء امنیت عمومی و ایجاد بستر لازم برای مشارکت خیران و عموم مردم در توسعه امنیت عمومی و نظم و انضباط اجتماعی از جمله اهداف مجمع خیران امنیت ساز است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اضافه کرد: هر قدر مشارکت مردم در تامین امنیت به صورت جدی دنبال شود علاوه بر ارتقای سرمایه‌های اجتماعی، نتایج مطلوبتری هم به دنبال خواهد داشت و بنابراین مشارکت مردم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت در جامعه در حوزه‌های مختلف می‌تواند آرامش و احساس امنیت را دوچندان کند.

بیدخام خاطرنشان کرد: مجمع خیران امنیت‌ساز با حمایت‌های معنوی و مالی خود نه تنها در ایجاد امنیت جامعه دخیل می‌شوند، بلکه به عنوان بازوهای اجرایی ناجا در افزایش احساس آرامش عمومی و توسعه امنیت اجتماعی قرار خواهند گرفت.

بر اساس قانون، مجوز مجمع خیران امنیت‌ساز را نیروی انتظامی باید صادر کند و اعضای آن نیز باید ۳۰ تا ۵۰ عضو باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =