کودکان ۱۳۶ روستای خراسان شمالی زیر پوشش خدمات کانون پرورشی 

بجنورد- ایرنا- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: کودکان در ۱۳۶ روستای این استان زیر پوشش خدمات مراکز سیار این کانون قرار دارند.  

فرهاد آقابیگی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹ مرکز سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان شامل هشت مرکز سیار روستایی و یک مرکز سیار شهری، در مناطق محروم روستایی و شهری حضور می یابند و هر مرکز روستایی ۱۷ روستا را زیر پوشش دارد.

وی خاطرنشان کرد: مراکز سیار در روستاهای شهرستان های راز و جرگلان، بجنورد، اسفراین، شیروان و فاروج حضور یافته و نسبت به اجرای برنامه های مختلف از جمله امانت کتاب و یا سایر برنامه های فرهنگی اقدام می کنند.  

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: هر مرکز سیار در این کانون، دست کم ۸۰۰ عضو دارد.  

بازگشایی مراکز در تابستان

آقابیگی در بخش دیگر سخنان خود درباره بازگشایی فعالیت مراکز پس از تعطیلی های کرونایی گفت: مراکز، فعالیت خود را از نیمه تیرماه از سرگرفته اند و در تابستان امسال در ۳۰ رشته، پذیرای کودکان در کارگاه های هنری، فرهنگی و ادبی هستند.  

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی اظهار داشت: آموزش ها برای کودکان، در برخی از رشته ها به صورت مجازی برگزار می شود که شمار آن اکنون پنج کارگاه است و پیش بینی می شود به هشت کارگاره برسد.  

وی افزود: برگزاری کلاس های آموزشی و کارگاه ها، در شرایط کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود و خانواده ها نگران مسائل بهداشتی نباشند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کودکان برای حضور در کارگاه ها، حتما باید از ماسک استفاده کنند، فاصله اجتماعی در این کلاس ها رعایت می شود.

در خراسان شمالی ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار برای خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان فعال است.  

خراسان شمالی بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز دارد که به نوعی جامعه هدف برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند اما هر مرکز ثابت ۵۰۰ عضو و هر مرکز سیار ۸۰۰ عضو دارد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =