سه طرح سرمایه‌گذاری گردشگری خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: عملیات اجرایی سه طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری این شهرستان تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

عادل خلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شنبه با ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل مجموعه قصرهای چوبی برادران شاد واقع در منطقه نمونه ازناو، هتل آپارتمان روستای شال و هتل گیلوان از توابع بخش شاهرود است که در مراحل نهایی عملیات عمرانی قرار دارند.

او با اشاره به تلاش این اداره برای تسریع در اجرای پل معلق در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال گفت: در بازدید معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل از این پروژه مشکلات مربوط به چگونگی ایجاد زیرساخت موردنیاز و نیز راه دسترسی برای پروژه پل معلق ازناو و نیز تکمیل پروژه در حال ساخت راه دسترسی به پروژه گردشگری بام خلخال در بلندای خلخال بررسی و در زمینه حل آنها تمهیدات لازم اتخاذ شد.

خلیلی با بیان اینکه  فاز اول طرح گردشگری و بوم‌گردی بام خلخال نیز که پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد تا پایان فصل تابستان امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، اظهارداشت: برای اجرای این طرح بزرگ گردشگری منطقه با اهداف مختلف بوم‌گردی،ایجاد امکانات رفاهی گردشگری ،رستوران ،شهربازی و اقامتگاه‌های شیشه‌ای و چوبی سرمایه‌گذاری کلانی از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی صورت گرفته که ۲۰ میلیارد از این هزینه‌ها از محل پرداخت تسهیلات بانکی بخش گردشگری تامین شده است.

شهرستان خلخال با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوبی‌ترین منطقه استان اردبیل در همسایگی استان‌های آذربایجان‌شرقی ، زنجان و گیلان واقع شده است.
وجود ۱۲ کیلومتر مرز مشترک با استان سرسبز گیلان ، جاده زیبا و جنگلی خلخال به اسالم ، مناطق نمونه گردشگری الماس ، چشمه ازناو ، چشمه میرعادل بولاغی اندبیل ، امامزاده عبدالله کلور ، جاده زیبای خلخال به شاهرود ، آبشار نره‌گر روستای هدف گردشگری اسبو ، آبشار سفیداب روستای لرد ، آبشار سجن بخش شاهرود ، آبگرم روستای تیل ، روستاهای هدف گردشگری کزج ، نمهیل ، برندق و خمس ، قلعه کیلوان ، کاروانسرای چنارلق ، کاروانسرای شاه عباسی ، پل تاریخی پردیس و بنای چهار گوش همراه با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خلخال را به یکی از شهرستان‌های گردشگرپذیر استان اردبیل و کشور تبدیل کرده است.
شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =