ایجاد صیدگاه مصنوعی با لاستیک خودرو در بوشهر ممنوع شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی هرگونه استفاده از لاستیک‌های خودرویی برای ایجاد صیدگاه مصنوعی ماهی در این استان ممنوع شد.

 فرهاد قلی نژاد روز پنج‌شنبه در بازید از اسکله‌های بوشهر افزود: باتوجه به تخلیه لاستیک‌های فرسوده در برخی از شهرهای ساحلی استان بوشهر و ایجاد آلودگی توسط برخی از صیادان جهت ایجاد صیدگاه ماهی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر این اقدام را غیر قانونی اعلام و با متخلفان برخورد می‌کند.

وی بیان کرد: تخلیه لاستیک در دریا توسط برخی از صیادان در سال‌های اخیر جهت ایجاد صیدگاه ماهیان منجر به آلودگی محیط زیست در دریا شده و تاثیرات آن بر اکوسیستم دریایی و آبزیان نامطلوب است.

قلی‌نژاد یادآورشد: در این راستا با اطلاع رسانی صورت گرفته از ورود لاستیک و هرگونه سازه‌های دیگر به دریا جلوگیری و در این خصوص برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: اقدام برخی از صیادان در این خصوص برای صید بیشتر بوده است اما استقرار لاستیک و هرگونه سازه آلوده ساز در دریا بدلیل ایجاد آلودگی و خسارت به اکوسیستم دریایی ممنوع است و نمی تواند راهکار اصولی در این خصوص باشد.

 وی افزود: جا دارد ارگان‌های متولی برای حمایت از صیادان راهکارهای اصولی را پیشنهاد و اجرایی کنند که در این زمینه اقدام‌هایی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در حال پیگیری است.

قلی نژاد اظهارداشت: همچنین برنامه آموزش صیادان در اسکله های استان بوشهر جهت آموزش مسایل زیست محیطی در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =