۷۶ درصد مددجویان کمیته امداد خمین سالمند هستند

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: ۷۶ درصد از مددجویان این نهاد حمایتی در زادگاه امام راحل در رده سنی سالمندی قرار دارند.

«جواد داودی » روزپنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سه هزار و ۵۰۰ خانوار سالمند زیر پوشش  این نهاد حمایتی در خمین اکنون از خدمات متنوع بهره‌مند هستند.

وی بیان کرد: بیشتر سالمندان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی این شهرستان ساکن مناطق روستایی بوده  و از مزایای پرداخت کمک معیشت ماهیانه، خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای، تسهیلات اشتغال و ازدواج فرزندان، برگزاری اردوهای زیارتی و تهیه لوازم ضروری استفاده می‌کنند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین گفت: تنهایی و برخی آزردگی‌های عاطفی، بیماری، ناتوانی در رفع نیازها و معیشت مهمترین موضوعاتی است که  قشر سالمند زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.
داودی یادآور شد:  برخی از سالمندان زیر پوشش توانایی‌های دارند و در همین راستا، طرح های اشتغال‌زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای این افراد می‌تواند امید به زندگی را در آنان افزایش دهد.

وی مهمترین نیاز و دغدغه سالمندان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) را تامین هزینه های درمانی بیان کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۵۶ درصد از مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی  در زادگاه امام راحل را زنان تشکیل می‌دهند که نگاه ویژه‌ای به این افراد می‌شود.
داودی با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۰۰ زن سرپرست خانوار از حمایت‌های کمیته امداد برخوردار هستند، ادامه داد: بیشتر بانوان زیر پوشش این نهاد حمایتی را افرادی شامل می‌شوند که  به علت فوت همسر توان مدیریت خود و خانواده را از دست داده‌اند و با مهارت آموزی تلاش می‌شود تا توانمندی لازم برای حضور هدفمند در چرخه اقتصادی خانوار و به دست گرفتن مسایل مدیریت خانه حاصل آید.
وی گفت: ۵۹ خانوار در خمین که سرپرست آنان به دلایل مختلف در زندان است نیز  از خدمات کمیته امداد این شهرستان بهره‌مند هستند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین اضافه کرد: مدیریت امور این خانوارهای بدسرپرست اغلب با  زنان است و کمیته امداد در بخش های فرهنگی، تحصیلی، مشاوره، آموزش‌های مهارتی، معیشت و کمک به تهیه مسکن از این قشر حمایت می‌کند.
داودی افزود: در کنار حمایتهای مستمراز خانواده زندانیان، با هم افزایی با انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیازهای اساسی این خانواده ها را شناسایی و توسط خیرین و کمیته امداد تامین می شوند.
هشت هزار نفر از جمعیت ۱۰۵ هزار نفری خمین زیرپوشش خدمات نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =