امام‌جمعه مهریز:  اخذ مالیات از مودیان بر اساس شرایط اقتصادی باشد

یزد- ایرنا- امام‌جمعه مهریز گفت: شیوع کرونا در سال‌جاری بر خلاف گذشته مشکلاتی را برای مودیان به وجود آورده است و باید در دریافت مالیات شرایط اقتصادی آنها مدنظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز پنجشنبه به مناسبت هفته مالیات (۱۶ الی۲۲ تیر) در نشستی با مسوول و کارشناسان اداره امور مالیاتی شهرستان افزود: رعایت حال مودیان و داشتن انصاف در وضعیت کنونی نسبت به مودیان محور تصمیم گیری متولیان قرار گیرد.      

وی ادامه داد: تداوم و افزایش تحریم‌های ظالمانه دشمنان و همچنین شیوع کرونا فشار زیادی را بر مردم و صنوف مختلف وارد کرده است و باید  مسوولان در برنامه‌ریزی امور مالی همواره با در نظر گرفتن شرایط خاص ماموریت‌های خود را انجام دهند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز به اهمیت همکاری مودیان با مسوولان امور در پرداخت مالیات در موعد مقرر اشاره کرد و یادآور شد: باید فرهنگ مالیاتی برای کمک به دولت در اجرای طرح‌های مورد نیاز کشور گسترش یابد .

محی‌الدینی همچنین با بیان اینکه مردم و مودیان باید خیلی شفاف در جریان نحوه هزینه‌کرد مالیات پرداختی از سوی خود قرار گیرند بر انجام آن توسط مسوولان، اطلاع رسانی به موقع را جزو وظایفی ذکر کرد که باید توسط این اداره صورت گیرد .

امام جمعه مهریز خاطرنشان کرد: عرصه توسعه، بالندگی و سعادت نسل‌های آینده مرهون تلاش زحمات مجدانه افرادی است که خود را امانت‌دار سرمایه‌های مادی، طبیعی و معنوی این سرزمین می‌دانند.

محی الدینی گفت: مسوولان دلسوز همیشه خدمت به خلق را افتخار می‌دانند چون در نظام اسلامی  خدمت‌رسانی از جمله موهبت الهی است که نصیب نیکان می‌شود و باید قدر آن را دانست .

بر اساس وظیفه ذاتی، امور مالیاتی مسوول وصول مالیات و تامین بخشی از بودجه دولت است که همکاری مودیان نقش مهمی در تحقق برنامه‌ها دارد.

شهرستان مهریز سه هزار مودی مالیاتی دارد و مرکز این شهرستان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.  

همچنین به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۵۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۲ هزار و ۸۴ تن رسیده است.

سیما سادات لاری دیروز( چهارشنبه )بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته  تا ظهر  ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۶۲۵ نفر  بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهارکرد: تاکنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۳۰۹  نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

معاون وزارت بهداشت گفت: شرایط بهداشتی خوزستان ، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی قرمز است و  استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی ادامه داد: مردم از سفرهای غیرضروری و به ویژه سفر به استان‌های خراسان رضوی و مازندران خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =