سالانه ۵۰ میلیون مترمکعب آب در سنندج مصرف می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: سالانه ۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب سالم از طریق ۲ تصفیه‌خانه در سنندج تولید و در بخش‌های مختلف مصرف می‌شود.

ادریس شریفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آب شرب سنندج از طریق هشت کیلومتر خط انتقال از منبع سد قشلاق تامین می‌شود که از لحاظ فیزیکی و شیمیایی کاملا سالم و بهداشتی است.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه شماره یک سنندج با دبی ۸۰۰ لیتر بر ثانیه، آب را تصفیه می‌کند، اضافه کرد: تصفیه‌خانه شماره ۲ این شهر نیز دارای دبی تصفیه آب یک هزار و ۱۵۰ لیتر در ثانیه است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: این تصفیه‌خانه‌ها از لحاظ تجهیزات جزو تصفیه‌خانه‌های برتر کشور هستند و آب شرب تولیدی از نظر سلامت و بهداشتی بودن به صورت روزانه، هفتگی و سالانه مورد پایش قرار می‌گیرد.

شریفی به افزایش ۱۰ درصدی مصرف آب در استان کردستان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: بخشی از این افزایش مصرف، ناشی از شیوع کرونا و ضرورت رعایت بهداشت و شستشوی مرتب دست و صورت است.

وی از شهروندان خواست آب را بهینه مصرف کرده و با درست مصرف کردن آب، این شرکت را در ارائه خدمات پایدار کمک کنند تا در هیچ نقطه‌ای از استان شاهد افت فشار یا قطعی آب نباشیم.

در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند که ۱۷۰ هزار مشترک آن مربوط به سنندج است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =