نماینده کنگان: مهارت آموزی در استان بوشهر باید به صورت ملی اجرا شود

بوشهر- ایرنا- نماینده مردم کنگان، دیر،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه صنعتی است و باید مهارت آموزی بصورت ملی در آن اجرا شود.

روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر روز پنجشنبه به نقل از حجت الاسلام موسی احمدی در نشست با مدیرکل این اداره افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید به عنوان اصل مهم در توسعه اشتغال کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: استان بوشهر بویژه جنوب استان از جمله کنگان، دیر، جم و عسلویه منطقه‌ای استراتژیک و مملو از ظرفیت‌های مهم صنعتی، اجتماعی و اقتصادی است و باید زمینه و فضای مناسب برای توسعه آموزش‌های  فنی و حرفه‌ای در این استان توسعه یابد.

احمدی گفت: اگر زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات با قدرت تفکر، خلاقیت و دانش همراه شود، بسیاری از مشکلات و موانع بیکاری برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: تامین هشت درصد از گاز جهان و 50 درصد از ذخایر گاز کشور و وجود مجتمع‌های پتروشیمی نماد بارزی از وجود ظرفیت‌های بالا در استان بوشهر برای توسعه مهارت آموزی در قامت ملی است.

نماینده مردم کنگان ، دیر ، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای مصوبه‌های سفر رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای به استان بوشهر گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده روند اجرای مصوبات از جمله ایجاد دومین مرکز آموزش تربیت مربی در شهرستان کنگان، ایجاد مرکز ملی مهارت گاز کشور در شهرستان عسلویه، مرکز آموزش صنایع دریایی، بندری و شیلاتی در شهرستان دیر قابل قبول بوده است.

احمدی افزود: برای سرعت بخشی در روند ایجاد مراکز فوق و تحقق مصوبات اعتبار قابل توجهی نیاز است که انتظار می‌رود با دستور در این زمینه شرایط و بستر برای اجرایی شدن مصوبات فوق در اسرع وقت فراهم شود.

وی گفت: مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در توسعه ساختار زیربنایی نقش کلیدی و اساسی دارد و باید از این فرصت و ظرفیت برای توسعه صنعتی استان بوشهر با حمایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای استفاده کرد.

نماینده مردم کنگان،دیر،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در سال جهش تولید نهضت مهارت آموزی در پایتخت انرژی کشور عملیاتی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =