فتح: کنفرانس مشترک ما با حماس برای دشمنان فلسطین تکان‌دهنده بود

تهران- ایرنا- «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح چهارشنبه شب در گفت ‌وگو با شبکه المیادین لبنان گفت: کنفرانس مشترک فتح و حماس برای دشمنان فلسطین تکان‌دهنده بود.

به گزارش المیادین الرجوب افزود: شرایط سیاسی و میدانی در سرزمین‌های اشغالی، منجر به یک اجماع نظر میان گروه‌های فلسطینی شده است.

وی گفت: ما یک راهبرد فلسطینی را علیه معامله قرن توسعه دادیم که با توقف هماهنگی امنیتی و توقف روابط با واشنگتن آغاز شد.

این مقام جنبش فتح اضافه کرد: معتقدیم که اقدام نتانیاهو فرصتی برای ساماندهی وحدت ملی فلسطین و روابط ما با منطقه شد.  

الرجوب گفت: ما به یک دیدگاه فلسطینی دست‌یافته‌ایم که بر ایجاد یک رهبری یکپارچه و برنامه‌ای متکی به مقاومت مردمی تأکید می‌کند.

وی با بیان اینکه «می‌خواهیم با کمک جامعه بین‌المللی تهدید را به فرصت تبدیل کنیم» گفت: اجرای طرح الحاق کرانه باختری به معنای پایان همه توافق‌ها با رژیم اشغالگر است.

این مقام فلسطینی همچنین گفت: کنفرانسی در رام‌الله برگزار می‌کنیم که در آن فعالان بین‌المللی از جمله جیمی کارتر رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز سخنرانی می‌کنند.

دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح، نشست خبری خود با العاروری را برای رژیم اشغالگر تحریک‌آمیز خواند و گفت: ریاست فلسطین مرا به هماهنگی با همه گروه‌های فلسطینی مأمور کرده است.

الرجوب اضافه کرد: رژیم اشغالگر در صدد خشکاندن منابع مالی تشکیلات خودگردان است و این در حالی است که کشورهای عربی کاملاً سکوت کرده‌اند.

وی همچنین گفت: تحریم رژیم صهیونیستی از سوی رام الله تصمیمی مستقل از تصمیم‌های پایتخت‌های عربی است و تأکید کرد: هرگز اجازه نمی‌دهیم که تشکیلات خودگردان پوششی برای پیشبرد معامله قرن و طرح الحاق باشد.

«صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس و «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح پنجشنبه گذشته در یک نشست خبری مشترک که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، ضمن کنار گذاشتن اختلاف ها، بر همکاری مشترک برای مقابله با طرح الحاق کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

در پی این نشست خبری «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: از تلاش‌ها برای ایجاد اتحاد میان گروه‌های فلسطینی حمایت می‌کنیم.

نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیهبشت‌ماه) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد و به گفته رسانه های صهیونیستی، آخرین مهلت اجرای آن ماه سپتامبر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =