پرداخت ۱۸ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال تسهیلات کارآفرینی درگتوند

دزفول-ایرنا- رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان گتوند گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۸ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه کارآفرینی به متقاضیان شهرستان گتوند پرداخت شد.

محسن اصل حیدری پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این تسهیلات به یکصد نفر پرداخت شده است، افزود: ۱۸ تسهیلات اشتغالزایی ۵۰۰ میلیون ریالی ۶درصد با بازپرداخت پنج ساله از منابع صندوق توسعه ملی از سوی صندوق کارآفرینی امید به روستائیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گتوند پرداخت شد.

وی ادامه داد:سه مورد تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی چهاردرصد با بازپرداخت پنج ساله نیز با عنوان طرح های صندوق خردمحلی طبق تفاهم نامه با جهادکشاورزی به متقاضیان در این حوزه پرداخت شد.

رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان گتوند گفت:بخش دیگری از این اعتبار نیز با تفاهم نامه به افراد تحت پوشش بنیاد شهید و امورایثارگران، نیروهای اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و تعدادی دیگر از ادارات و دستگاه های اجرایی واگذار شد.

اصل حیدری با اشاره به شیوع ویروس کرونا افزود: با توجه به کاهش کسب و کار در روزهای بحرانی کرونا برای پیشگیری از ضرر و زیان وام گیرندگان، دریافت اقساط تسهیلات فروردین، اردیبهشت وخردادماه این افراد در پایان اقساط موکول شد.

وی افزود: اولویت برنامه های امسال صندوق کارآفرینی امید شهرستان گتوند در زمینه اشتغالزایی با عنوان روستای بدون بیکار و روستای محصول محور با شناسایی افراد با هماهنگی بخشداری ها به روستائیان پرداخت خواهد شد.

ایجاد فرصت های شغلی و توسعه کار آفرینی مهمترین مطالبه جوانان تحصیل کرده بیکار شهرستان محروم گتوند است.

شهرستان گتوند دارای ۲ بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان، سماله و نیز ۴۵ روستا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =