تنها بانوی جانبار ۷۰ درصد گیلان شهید شد

انزلی- ایرنا - طاهره صیاد ناهد تنها بانوی جانباز ۷۰ درصد گیلان که در جریان ترور همسر به درجه جانبازی نائل آمده بود به همسر شهیدش پیوست.

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندرانزلی شامگاه چهارشنبه با تایید این خبر در جمع خبرنگاران گفت : شهیده طاهره صیاد ناهد همسر روحانی شهید مرتضی خدادادی، نخستین شهید ترور بندرانزلی بود که در جریان ترور همسرش به دست گروهک منافقین در سال ۱۳۶۰ به درجه جانبازی نائل آمده بود.

امیرنظری افزود: این شهیده مکرمه تنها جانباز ۷۰ درصد گیلان بود که پس از تحمل سالها درد و رنج به کاروان شهدا پیوست.

وی یادآور شد: شهیده صیاد ناهد اواخر سال گذشته در بیمارستان بستری شدو بعد از مدتی دوباره به منزل بازگشت، اما از یک ماه قبل دوباره به دلیل عارضه سکته مغزی در یکی از بیمارستان های رشت بستری شد که غروب امروز (چهارشنبه) به همسر شهیدش پیوست.

شهید مرتضی خدادادی همسر شهید صیاد ناهد در یازدهم شهریور سال ۱۳۶۰با پرتاب نارنجک به منزلش از سوی منافقین کوردل، ترور شد و به شهادت رسید و بانو صیاد ناهد نیز در جریان این عملیات تروریستی از ناحیه دو پا مجروح و از جانبازان ۷۰ درصد کشور و تنها جانباز ۷۰ درصد گیلان بود.

 بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و ۴۰۳ شهید دوران دفاع مقدس، ۱۳ شهید گمنام و دو شهید مدافع حرم در دل این شهر ساحلی آرمیده اند.

شهیده طاهره صیاد ناهید چهارصد و نوزدهمین شهید شهرستان بندرانزلی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =