احیای ۴۱۴ میلیارد تومان از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش از احیای ۴۱۴ میلیارد تومان از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت خبر داد.

به گزارش چهارشنبه شب مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «محسن حاجی میرزایی» با اشاره به پیگیری‌ جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، احیای بخشی از مطالبات اعضای صندوق تحت عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو به مبلغ ۴۱۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون تومان را خبر خوبی برای فرهنگیان دانست.

وزیر آموزش وپرورش، پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد و با اشاره به روند احیای این مبلغ، گفت: در شرایطی که کشور و به ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از ظرفیت قانون بودجه و از طریق تهاتر با بانک‌ تأمین شده است.

حاجی میرزایی با تأکید بر اهمیت تخصیص سهم دولت برای فرهنگیان عضو موسسه، گفت: کارکنان آموزش و پرورش مانند سایر کارکنان دولت حق دارند که از سهم دولت برخوردار شوند. بنابر این علاوه بر مبالغ وصول شده، احیای مابقی سهم دولت نیز با همان ساز وکار قبلی در دستور کار قرار گرفته و در حال پیگیری است که به محض دریافت، به حساب اعضای موسسه منظور می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته‌اند و یا خواهند پذیرفت، می توانند تا ۵ درصد از حقوق و مزایای خود را به صورت ماهیانه به حساب صندوق واریز ‌کنند و دولت نیز موظف است همه‌ساله معادل سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان را به‌ طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha