ارایه خدمات بنیاد بر پایه کارت هوشمند جانبازان و ایثارگران

تهران- ایرنا- مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مزایای کارت هوشمند جانبازان و ایثارگران گفت: این کارت هوشمند در هر مکانی به عنوان کارت شناسایی معتبر قابل استفاده است و در آینده برخی از خدمات بر روی این کارت‌ها بارگذاری می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، نورالدین علم بلادی در گفت وگویی به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اشاره کرد و گفت: این قانون دی ماه سال ۹۱ ابلاغ شد و تاکنون بخش عمده‌ای از مفاد مرتبط با حقوق و مزایای ایثارگران اجرا شده است. امروز این افتخار را داریم که حقوق ایثارگران به ویژه حقوق مرتبط با حالت اشتغال جانبازان بر اساس این قانون پرداخت می‌شود و پرداخت معوقات و مطالبات ایثارگران نیز در حال پیگیری می‌باشد.
وی از اجرای کامل ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از مهر ماه سال ۹۸ و تکمیل آن در اردیبهشت ماه ۹۹ خبر داد و گفت: ماده ۳۸ در خصوص افزایش حقوق حالت اشتغال جانبازان است و اجازه می‌دهد جانبازان بسیجی که به واسطه جراحات جنگی از کار افتاده هستند و جایی نیز شاغل نیستند، هم تراز کادر نیروهای مسلح حقوق دریافت کنند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره دیگر خدمات بنیاد به ایثارگران بیان کرد: افزایش سنواتی حقوق ایثارگران مطابق دستورالعمل دولت اجرا شد و فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که اجازه می‌دهد مزایای این بخش تا ۵۰ درصد برای خانواده شهدا و جانبازان افزایش پیدا کند، اجرا  و معوقات آن از ابتدای سال پرداخت شده است.
وی در خصوص دریافت کارت ایثار یادآور شد: این موضوع که گاهی توسط رزمندگان مطرح می‌شود، مربوط به نیروهای مسلح است و ارتباطی به بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران صرفاً کارت ایثارگری جانبازان و آزادگان عزیز و خانواده‌های معظم شهدا را ارائه می‌کند. برای دریافت این کارت، هر کدام از افراد مشمول که تاکنون کارتی دریافت نکرده‌اند، وارد سامانه ایثار می‌شوند و ثبت نام می‌کنند. پس از ثبت نام، کارت هوشمند صادر و با پست برای این عزیزان ارسال می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha