ابتکار: درخواست اختصاص سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام برای زنان کارآفرین را داریم

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه اولویت ما این است که توجه به زنان در روستا و شهرها را تقویت کنیم، گفت: در همین راستا از رییس بانک مرکزی درخواست کردیم مجوزی صادر کند تا استفاده از سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام‌های اشتغال برای زنان کارآفرین امکان پذیر شود.

معصومه ابتکار روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از زنان کارآفرین برتر چهارمین دوره انتخاب کارآفرینان زن با آرای مردمی افزود: خوشبختانه زنان کارآفرینی که خیلی  شناخته شده  ن بودند، فرصت یافتند از  طریق آرای  عمومی شناخته و تشویق شوند.
وی یادآور شد: در واقع عرصه رقابتی شکل گرفته که کرونا هم مانع این امر نشده است.
معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه ۲هزار ۴۳  شغل در ۱۲ رشته کاری در سطح شهرها و روستاها توسط این زنان کارآفرین شکل گرفته‌است،  خاطرنشان کرد :در چهار دوره ای که این مسابقات برگزار شد،  استان کهگیلویه و بویراحمد پیشگام و بیشترین تعداد زن برتر کارآفرین را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: در حوزه های فعالیت این زنان کارآفرین، حوزه صنایع دستی با دارا بودن ۳۰ زن کارآفرین برتر،  حوزه صنایع با ۲۳ نفر، عرصه کشاورزی با ۱۱ زن برتر کارآفرین به ترتیب در رده های اول تا سوم فعالیت قرار دارند.
ابتکار ابراز خرسندی کرد که عرصه های گردشگری و بومگردی هم از دیگر فعالیت های نوینی است که زنان در آن پیشگام شده اند. خوشحالیم از اینکه این فعالیت با مشارکت زنان کارآفرین و ادامه دار است.  حتی در شرایط سخت کرونایی هم شاهد بودیم که زنان کارآفرین به تهیه ماسک مورد تایید وزارت بهداشت روی آورده اند.  ضمن اینکه در شرایط تحریم های ظالمانه اقتصادی که از سوی امریکا شدت گرفته است تا مردم ایران را به زانو  درآورد هم در کنار دولت ایستاده اند.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه مشکلات زیاد است اما همه تلاش خود را بکار می بندیم که برطرف شود،  تصریح کرد: نشست های اخیر با اسحاق جهانگیری و همکاری معاونت با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کار در جهت توانمندسازی زنان کارآفرین، نمونه آن است.
 وی ادامه داد: ما در همه عرصه ها تلاش می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم راه گشا باشیم و بتوان برای دختران تحصیل‌کرده بیکار و زنان سرپرست خانوار که برای زندگی با نشاط تلاش می‌کنند ساختارها را مهیا و ریشه فقر و بی عدالتی را از میان برداریم.
در این نشست معاون رییس جمهوری از ۱۰ زن کارافرین روستایی و شهری تقدیر کرد که در این میان، استان کهکلویه و بویراحمد با چهار زن برتر کارآفرین در صدر جدول قرار داشت.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =