طهرانچی: برای صیانت از مدرک دکتری آزمون جامع حضوری برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای صیانت از مدرک دکتری ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شهر، آزمون جامع را به صورت حضوری برگزار می‌کنیم.

 محمد مهدی طهرانچی عصر چهارشنبه در جلسه امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و شورای عالی استان‌ها که در محل شورای عالی استان ها برگزار شد، افزود: دانشگاه آزاد یک دانشگاه اجتماعی است که  با هدف تامین نیازهای هر منطقه به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی دانشگاه تغییر ماهیت داد و به دامن جامعه بازگشت، گفت: هر سال ۶ میلیون فارغ التحصیل مختص به دانشگاه آزاد است و این نشان می‌دهد که مردم معتقدند با استفاده از آموزش، آینده تضمین می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تربیت نیروی کارآمد است

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد به دنبال تربیت نیروی کارآمد است، افزود: رویکرد به رشته تجربی نشان دهنده این است که مردم می‌دانند که رفتن به این رشته آینده را تضمین می‌کند. دانشگاه آزاد بهتر از دانشگاه‌های نفتی نیاز مردم را متوجه می‌شود. اگر مردم درس نخوانند دانشگاه آزاد در دخل و خرج خود به مشکل می‌خورد به همین دلیل در جهت رفع نیازهای مردم حرکت می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه با بیان اینکه همراه با کیفیت باید کارآمدی را به آموزش عالی برگردانیم اظهار داشت: علت عدم اشتغال فارغ التحصیلان عدم توجه به کارآمدی است. شغل کسی که به سوی رشته پزشکی می‌رود، تضمین است به همین دلیل از ۲۵۰ هزار صندلی فنی مهندسی، فقط حدود ۱۶۰ هزار صندلی مشتری دارد.

وی تصریح کرد: در دانشگاه آزاد تحول در آموزش یک باید است، اگر این مسیر طی نشود مسلما ساختمان‌هایی که مردم به دانشگاه آزاد هبه کرده اند، نمی‌تواند دستگیرشان باشد.

طهرانچی با بیان اینکه جایگاه شورای عالی استان‌ ها در مرحله دوم مجلس شورای اسلامی است، اضافه کرد: نسبت پایان نامه‌های مربوط به شهرداری در دانشگاه ۲۰ مورد و تحقیقات مربوط به مجلس ۱۰۰ مورد است که حدودا هیچ است. هدف از انعقاد این تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و شورای عالی استان‌ها، ارتقا دانش شوراهای روستا، بخش، محل و شهرستان است.

امتحان شفایی دکتری مجازی برگزار می شود

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: آموزش تخصصی به شیوه کنونی مورد نیاز مردم نیست به همین دلیل دو تغییر رویکرد داشته‌ایم ابتدا اینکه آموزش را کاربردی کنیم. کلیه رشته‌های کشاورزی در کشور ما بدون کنکور است زیرا اگر به هر دکتری کشاورزی، هزار هکتار زمین هم بدهیم، بعد از یک سال در این زمین هیچ اتفاقی نمی‌افتد، چون هر دانشجوی کشاورزی به یک قسمت آشنا است. اقدام دوم تاسیس مدارس عالی مهارتی بود که شروع شد.

طهرانچی ادامه داد: یکی از آفت‌های دانشگاه آزاد این بود که در هر شهر یک واحد با ۳ رشته تاسیس می‌شد که برای حل این بحران، ایجاد رشته متناسب با وضعیت هر شهر را شروع کردیم.

وی درباره درخواست داوطلبان دکتری برای لغو آزمون دکتری هم بیان کرد: ظرفیت کشور برای دکتری ۲۰ هزار نفر است که ۱۰ هزار دانشجو توسط دانشگاه آزاد و باقی، توسط وزارت علوم جذب می‌شوند. با این وجود در هر دوره در یک مرحله ۱۹ هزار و در یک مرحله ۲۴ هزار دانشجوی دکتری فقط به صرف ثبت نام در دانشگاه آزاد جذب شدند آن هم به واسطه تلفن‌هایی که به برخی مسوولان زده شد.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: در حال حاضر این موج به مرحله آزمون جامع رسیده است. برای صیانت از مدرک دکتری ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شهر، آزمون جامع را به صورت حضوری  برگزار می‌کنیم.

وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه دارد از جان، ابرو و مدرک دانشجویان صیانت کند. حالا دانشجو به راحتی و بدون جا به جایی می تواند در شهر خود امتحان دهد و  مقرر شد که ۳ نفر در اتاق های بزرگ امتحان دهند. همچنین امتحان شفاهی نیز مجازی برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =