فعالیت نخستین مجمع خیران عدالت‌یار کشور در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- نخستین مجمع خیران عدالت یار کشور در آیینی با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مسوولان در استان یزد فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دادگستری یزد در این مراسم رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: نیازمندان عائله خداوند هستند و خدمات به آنها توسط مردم فداکار باید خالصانه و بدون منت انجام شود.

سید مرتضی بختیاری افزود: اگر کسانی که به نیازمندان و یتیمان خدمت می‌کنند اخلاص داشته باشند، کارگزار امام زمان (عج) محسوب می‌شوند زیرا نگاه به نیازمندان باید همراه با مهربانی باشد و نباید تکریم آنها را زیر سووال ببریم چرا که در روایت زیادی گفته شده که صدقه قبل از آن که به دست محروم برسد به دست خدا می‌رسد.

بختیاری اظهار داشت: مراکز نیکوکاری در مساجد و محلات ایجاد و نیازمندان واقعی شناسایی شوند و صندوق صدقات و نذورات همان محل در اختیار آن مراکز قرار گیرد.

این مسوول گفت: منظور از توانمندسازی این است که فرد باید روی پای خودش بایستد و محرومیت‌زدایی تکریم افراد اولویت این نهاد است.

همچنین رییس‌کل دادگستری یزد گفت: برای اولین بار در کشور به منظور حمایت از اقشار مستمند و نیازمند مجمع خیران عدالت‌یار راه‌اندازی شد.

غلامعلی دهشیری افزود: این عمل به منظور حمایت از اقشار نیازمند و زندانیان با هدف پیشگیری از وقوع جرم با همکاری مسوولان و مردم نوعدوست انجام شده است .

وی خاطر نشان کرد: رفع موانع تحقق عدالت ناشی از کم‌اطلاعی یا کم بضاعتی اقتصادی و ایجاد همبستگی اجتماعی و همچنین تقویت سرمایه‌های اجتماعی جزو اهداف مجمع است.

این مسوول قضایی استان یزد گفت: این مجمع از روسای کانون کارشناسان رسمی دادگستری، وکلای رسمی قوه قضاییه ، کانون سردفتران، روسای دفاتر خدمات قضایی و سازمان بسیج حقوقدانان تشکیل می‌شود.

دهشیری خاطر نشان کرد: قوه قضاییه باید مظهر عدالت و پناهگاه آرامش‌بخش مردم برای احقاق حقوق باشد و این حرکت جدید گام موثری در مسیر تحقق حقوق نیازمندان است.

در پایان از پوستر انجمن خیران عدالت‌یار در محل دادگستری یزد رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =