بازرگان لبنانی پس از تحمل ۳ سال حبس در آمریکا آزاد شد

تهران-ایرنا- قاسم تاج‌الدین بازرگان لبنانی پس از تحمل سه سال حبس در آمریکا به اتهام ارتباط با حزب الله، روز چهارشنبه به لبنان بازگشت.

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار،‌ تاج‌الدین پس از موافقت دستگاه قضایی آمریکا با درخواست وکلای او برای آزادی‌اش پس از ابتلا به ویروس کرونا امروز صبح وارد بیروت شد.

حکم حبس او در سال ۲۰۲۳ به پایان می‌رسد اما به سبب ابتلای این بازرگان لبنانی به کرونا،‌ دادگاه آمریکا با کاهش مدت‌زمان حبس او موافقت کرده است.

با وجود گزارش‌هایی درباره حق تجدیدنظر درباره حکم تاج‌الدین از سوی وزارت دادگستری آمریکا،‌ منابع نزدیک به خانواده وی، گفتند که این وزارتخانه حق تجدیدنظر در حکم تاج‌الدین را برای خود محفوظ می‌داند و فعلا از آن برای لغو حکم قاضی آمریکایی که با آزادی این بازرگان لبنانی موافقت کرده، استفاده نمی‌کند؛ زیرا او نیز یکی از هزاران زندانی است که دادگاه آمریکا به سبب ابتلایش به کرونا با کاهش مدت زمان محکومیتش موافقت کرده است.

تاج‌الدین ۶۵ساله در سال ۲۰۱۷توسط مقامات آمریکایی در مراکش ربوده شد. او به جرم دور زدن تحریم‌های آمریکا و ارتباط با حزب الله به تحمل ۵ سال حبس و پرداخت ۵۰ میلیون دلار محکوم شده بود.

او همچنین به حمایت از تروریسم از سوی رسانه‌های غربی و عربی متهم شده بود و مدعی شده بودند که او وزیر دارایی حزب‌الله است، اما دادستان کل آمریکا نتوانست مدرکی دال بر اثبات این اتهامات بیابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان