هشدار فرماندار آستارا نسبت به بازگشت محدودیت‌های کرونایی

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: شیوع بیماری کرونا نگران کننده است و اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی نگیرند، طرح‌های سالمسازی دریا تعطیل و فعالیت اصناف، رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی و کافی‌شاپ‌ها محدود خواهد شد.

حسن رستم زاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی برای پیشگیری از شیوع کرونا مشارکت کنند و سمن ها و خیران در این راستا پیشگام شوند.

وی بیان کرد:  در مهار موج نخست شیوع کرونا مشارکت خیران، سمن ها، هیات های مذهبی و گروه های جهادی آستارا قابل تقدیر بود و امیدواریم در موج دوم نیز شاهد مشارکت ها باشیم.

وی افزود: شهرداری های آستارا و لوندویل ظرف یک هفته خیابان های اصلی و نقاط پرتردد را ضدعفونی کنند و فعالان فضای مجازی و سمن ها، علائم و راه های پیشگیری از کرونا را آموزش دهند.

فرماندار آستارا همچنین با اشاره به گرمای هوا، از مردم خواست به منظور جلوگیری از افت یا قطعی آب در برخی نقاط، صرفه جویی در مصارف را مدنظر داشته باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم بیان کرد: کرونا در حال شیوع و نظارت بر قلیانسراها با همکاری نیروی انتظامی آغاز شده است و امیدواریم مسئولان شهرستان با تعطیلی پاساژها و اماکن تجاری و تفریحی سرپوشیده به مدت ۲ هفته موافقت کنند.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، در استان گیلان نیز موجب تعطیلی برخی فعالیت های اقتصادی شد و به صاحبان مشاغل و قشرهای آسیب پذیر خسارت هایی وارد کرد.

 شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۶ هزار واحد تجاری و ۱۰ سازمان مردم نهاد در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =