جایگزین تاجگردون در انتخابات میان‌دوره‌ای ۱۴۰۰ مشخص می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جایگزین نماینده مردم گچساران و باشت و دو منتخبی که پیش از آغاز مجلس یازدهم از دنیا رفتند و همچنین منتخبی که به دلیل بی اعتبار بودن مدرک تحصیلی اش به مجلس راه نیافت در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه خانه ملت، محمدحسین فرهنگی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم اکنون ۲۷۶ نماینده دارد، اظهار داشت: ۲ نفر از منتخبیان ملت از حوزه‌های انتخابیه تهران و آستانه اشرفیه پیش از آغاز مجلس یازدهم فوت کردند. منتخب مردم تفرش به دلیل مدرک تحصیلی اش از راهیابی به مجلس بازماند و امروز نیز اعتبارنامه یک نفر از منتخبان مردم در مجلس رد شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۱۰ کرسی باقی مانده مجلس باید در دور دوم تعیین تکلایف شوند و چهار کرسی که در مورد آن‌ها توضیح داده شد در انتخابات میان دوره‌ای مجلس یازدهم تعیین تکلیف شوند که با آمدن این ۱۴ نماینده، مجلس تکمیل شده و ۲۹۰ نماینده مردم در مجلس مشخص می‌شوند.

فرهنگی اضافه کرد: انتخابات دور دوم مجلس یازدهم ۲۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی گفت: جایگزین ۲ نماینده فوتی (اینجا بخوانید) و غلامرضا تاجگردون (اینجا بخوانید) که امروز اعتبارنامه‌اش در مجلس رد شد نیز در انتخابات میان دوره‌ای (سال ۱۴۰۰) مشخص می‌شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۰۲ رای موافق، ۱۲۸ رای مخالف، ۲۱ رای ممتنع از  مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر با اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کردند. این رای گیری به صورت مخفی و با برگه صورت گرفت.

همچنین سینا کمالخانی (اینجا بخوانید) منتخب مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به اعلام نظر رسمی وزارت علوم به دلیل اینکه مدرک تحصیلی او فاقد اعتبار بود نتوانست به مجلس یازدهم راه یابد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =