بیمارستان‌های تهران موظف به پذیرش بیماران کرونایی شدند

تهران- ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای اعلام کرد که همه مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به جز بیمارستان‌های تک تخصصی تا اطلاع ثانوی موظف به پذیرش بیماران مشکوک به کووید ۱۹ هستند.

قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران نوشت: با عنایت به شرایط موجود و ضرورت تداوم مدیریت ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ خواهشمند است دستور فرمایید تا اطلاع ثانوی کلیه مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستان‌های شهر تهران به استثنای بیمارستان‌های تک تخصصی (چشم، ارتوپدی، قلب) موظف به پذیرش کلیه بیماران مشکوک و مبتلا به این بیماری هستند.

وی ادامه داد: در صورتی‌که بیمار بدحال به بیمارستانی مراجعه کند و تخت‌های آن ظرفیت خالی نداشته باشد، لازم است با پیش بینی تمهیدات، وضعیت بیمار را پایدار و سپس با اخذ پذیرش از طریق ستاد هدایت به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه خود ارجاع کنند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که تاکنون ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =