حمایت لازمه برپا بودن صنعت سینما در شرایط کرونایی است

اصفهان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: حمایت‌های دولت و استان باید از سینما و سینماداران و به طور کلی صنعت سینما به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد تا این صنعت پا برجا بماند.

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پردیس سینمایی ساحل در گفت و گو با ایرنا یکی از نیازهای فرهنگی استان را سینما دانست و افزود: تماشای فیلم‌های سینمایی نشاط را در جامعه حفظ کرده و به آن رونق می‌بخشد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس و استقبال کمتر مردم از سینماها می‌طلبد که مسوولان شهر از این صنعت در حد امکان حمایت و پشتیبانی کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: از مردم فهیم و با فرهنگ استان تقاضا دارم استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شست و شوی مکرر دست‌ها که سه محور مورد تاکید مسوولان است ، رعایت کنند تا هرچه سریع‌تر کرونا را شکست دهیم.

وی اضافه کرد: در حوزه صنعت سینما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سینماها به فعالیت ادامه می‌دهند تا شهروندان از فضای خوب سینما استفاده کنند.

وی با اشاره به بازدید از پردیس سینمایی ساحل گفت: به دلیل فعالیت سینماها با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی در بدو ورود به سینما و استفاده اجباری از ماسک در زمان ورود و توقف در محیط سینما مشکلی از شیوع ویروس در این محیط نداریم و خوشبختانه در سینماهای اصفهان تمامی این موارد رعایت می‌شود.

حجت الاسلام معتمدی با اشاره به مصوبات دولت در حمایت از آسیب ناشی از کرونا به سینماها بیان کرد: صنعت سینما از جمله بخش‌هایی بود که به دلیل تعطیلی مورد ضرر و زیان قرار گرفت که خوشبختانه دولت این ضرر را با حمایت اداره کار جبران می‌کند.

وی اظهار کرد: خوشخبتانه حقوق و مزایای پرسنل سینماها پرداخت شده و اکنون همزمان با بازگشایی سینماها به فعالیت خود ادامه دادند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به زیان کرونا بر فعالان هنری خاطرنشان کرد: این ویروس در بخش‌های مختلف خسارت‌هایی بر هنرمندان متحمل شد به طور مثال برپایی نمایشگاه در داخل و خارج از کشور توسط هنرمندان لغو شد از این رو امیدواریم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شرایط به نحوی پیش برود که حمایت از هنرمندان و فعال شدن این عرصه را در دستور کار قرار دهیم.

وی بیان کرد: مطالبات بخش تئاتر در دست پیگیری است تا این بخش هم به فعالیت خود ادامه دهد اما در شرایط کنونی نباید شاهد ایجاد تجمع در اماکن باشیم تا موجبات شیوع بیماری فراهم شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه معاون امور هنری و سینمایی این اداره‌کل و مدیر امور سینماهای استان از پردیس سینمایی ساحل اصفهان بازدید کردند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، سالن‌های سینما، تئاتر و موسیقی مشروط به رعایت دستورهای بهداشتی و استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت از اول تیر فعالیت خود را از سر گرفتند؛ سینماهای کشور از اسفند سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده بودند.

استان اصفهان حدود ۳۰ سینما با ۵۳ سالن و ۱۳ هزار صندلی دارد.

به گفته مسوولان، شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سالن‌های سینما حدود سه میلیارد تومان خسارت و سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عدم النفع (ضرری که ممکن است مادی باشد یا معنوی)به بخش سینمایی استان اصفهان وارد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =