فرماندار: شیوع کرونا در شهرستان ملارد به وضعیت زرد رسید

تهران- ایرنا- فرماندار ملارد گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا، وضعیت شیوع این ویروس در این شهرستان از سفید به زرد تغییر کرد.

سجاد برنجی روز چهارشنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیماران مبتلا به ویروس کرونا به درمانگاه ملارد مراجعه و در صورت نیاز به بستری، به استان البرز یا شهرستان شهریار اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: میزان مبتلایان به کرونا در ماه های گذشته در این شهرستان هیچگاه در وضعیت قرمز قرار نگرفته است، از مردم تقاضا داریم اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند تا وارد مرحله قرمز نشویم.

برنجی تصریح کرد: اکنون بیشترین تمرکز مدیریتی و برنامه ریزی برای مقابله با کویید ١٩ بر مراکز  پرازدحام و سرپوشیده معطوف شده است.

فرماندار شهرستان ملارد با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم در تالارهای پذیرایی ممنوع است، گفت: نیروهای اتاق اصناف و نیروی انتظامی مکلف هستند با صاحبان تالارهای برگزار کننده مراسم جشن یا ختم به شدت برخورد کنند.

برنجی تاکید کرد: همچنین پرسنل بازرسی فرمانداری شهرستان ملارد مکلف است بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در ادارات نظارت کند.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی یکی نقاطی است که باعث انتقال سریع ویروس کرونا در بین مسافران می شود، افزود: نیروهای شهرداری نیز مکلف هستند بدون کوچکترین تخطی نکات و اصول بهداشتی در خصوص فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی وسایل حمل و نقل عمومی را به صورت روزانه انجام دهند.

شهرستان ملارد با ٤٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب پایتخت واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =