دام‌ و طیور قاچاق در خراسان جنوبی به مقصد نرسید

بیرجند - ایرنا - ماموران انتظامی شهرستان‌های قاینات و طبس در استان خراسان جنوبی هنگام کنترل محورهای عبوری از حمل دام و طیور غیرمجاز و قاچاق جلوگیری کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قاینات از کشف یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال احشام و طیور غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.  

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود زال بیکی بیان داشت: ماموران انتظامی شهرستان قاینات هنگام گشت‌زنی هدفمند و کنترل محورهای عبوری در عملیاتی به ۲ دستگاه اتوبوس مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از این ۲ خودرو، ۴۰۰ قطعه جوجه مرغ، ۶۰۰ قطعه بلدرچین و ۶۱ راس گوسفند را که به صورت غیرمجاز و بدون مجوزهای بهداشتی حمل می‌شد، کشف کردند.

فرمانده انتظامی قاینات با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام و طیور کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی به تشدید فعالیت‌های پلیس در مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه‌ساز جرایم دیگری در سطح جامعه می‌شود و مقابله با آن یکی از اولویت‌های کاری پلیس به شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس هم از کشف ۹۰۰ میلیون ریال احشام فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ محمود علی‌پور گفت: ماموران کلانتری ۱۱ عباسپور طبس روز گذشته هنگام گشت‌زنی به یک کامیونت ایسوزو که حامل بار احشام بود، مشکوک شدند و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۶ نفر شتر که فاقد هر گونه مجوز حمل بود، کشف شد و کارشناسان ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده را ۹۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

وی اظهار داشت: خودرو نیز توقیف و متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =