شهرداری‌های کرمانشاه برای پرداخت حقوق کارکنان خود در تنگنا هستند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: برخی از شهرداری‌های سطح استان به واسطه شیوع کرونا با مشکل رو به رو شده‌اند و برای پرداخت حقوق کارکنان خود در تنگنا هستند.

سعید سلیم ساسانی روز پنجشنبه با حضور در دفتر ایرنا مرکز کرمانشاه به مناسب هفته شهرداری ها اظهارداشت: در استان کرمانشاه ۳۴ شهرداری و ۱۷۹ عضور شورای شهر و روستا فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه شهرداری ها مجموعه های خودگردانی هستند که براساس درآمدهای خود هزینه می کنند، گفت: برخی شهرداری های سطح استان باتوجه به شرایط به وجود آمده به واسطه شیوع بیماری‌کرونا و بالا رفتن هزینه ها برای پرداخت حقوق پرسنل خود با مشکل روبه رو شده‌اند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: هم اکنون از طریق ارتباط با وزارت کشور پیگیر موضوع هستیم تا بتوانیم مشکل شهرداری های استان را برطرف کرده و حقوق معوقه پرسنل آنها را پرداخت کنیم.
ساسانی گفت: امیدواریم با پرداخت طلب های شهرداری ها توسط مردم و ارگان‌ها و رونق دوباره ساخت و ساز در سطح شهر شاهد افزایش درآمد شهرداری ها در سطح استان باشیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به روند آغاز شده در استان برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرها، گفت: در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز پیشگیری مقدم تر از برخورد است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه تاکید کرد: شهرداری ها نیز باید بااستفاده از ظرفیت نیروهای خود و نظام مهندسی اولویت را برای پیشگیری از وقوع ساخت و سازهای غیرقانونی قرار دهند.
ساسانی توضیح داد: زمانی که پیشگیری را رها کنیم امکان بروز تخلف های ساخت و ساز در ابعاد گسترده بالا می رود که رفع این تخلفات تبعاتی را به همراه خواهد داشت.
وی باتاکید بر اینکه شهرداری ها باید با قدرت در زمینه رفع تخلفات وارد شوند، گفت: ورود به موضوع رفع تخلفات ساخت و ساز باید منطبق با قانون باشد از این رو نباید اقتدار در برخورد، ناقض شان انسانی شود و خسارت های بعدی را به همراه داشته باشد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه یادآور شد: شهرداری ها باید با رصد مستمر از ساخت و سازهای سطح شهر اجازه ندهند افراد سودجو برخلاف قانون حرکت کرده و شهروندان را با مشکل روبه رو کنند.
ساسانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ایجاد روابط تنگاتنگ بین شوراهای شهر با شهرداری ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین آسیب های مدیریت شهری شفاف نبودن روابط بین شهرداری‌ها و شوراها است و ارتباط شهرداری با شورا باید بر اساس قانون و شفاف باشد.
وی تاکید کرد: بدون شک شهرداری‌هایی موفق تر عمل خواهند کرد که از فضای ۲ دستگی و اختلاف با شوراهای شهر خارج شوند و ارتباطی تنگاتنگ با این نهاد ناظر داشته باشند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت‌: اگر شورایی داخلش اختلاف نظر نباشد شورای زنده ای نیست اما مدیریت کردن این اختلافات هنری است که شوراها باید از عهده آن بر آیند.
ساسانی افزود: تجربه نشان داده است که شهرداری هایی که ارتباط بهتری با شوراهای شهر دارند از نظر پرداخت حقوق و مزایای کارکنان نیز بهتر عمل می کنند و روند توسعه شهر نیز با سرعت بیشتری پیش می رود.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر در شهرداری هایی که مدیریت ماندگاری بیشتری دارد مشکل کمتر است اما در شهرهایی که اعضای شورا مدام‌ به دنبال تغییر شهردار هستند روند توسعه شهر به کندی انجام می شود.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

اخبار مرتبط