۱۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۶
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83848911
۰ نفر

برچسب‌ها

سراشیبی ارزش سهام در بازار بورس لندن

لندن – ایرنا – ارزش سهام در بازار بورس لندن روز چهارشنبه (۱۸ تبر ۱۳۹۹) با افزایش نگرانی‌ها نسبت به آغاز موج دوم کرونا، برای دومین روز پیاپی کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، شاخص اصلی بورس لندن موسوم به فوتسی-۱۰۰ صبح امروز ۰.۶ درصد و فوتسی-۲۵۰ نیز ۰.۴ درصد از ارزش سهام خود را از دست دادند.  

همچنین ۴.۷ درصد از ارزش سهام شرکت اتوبوس‌رانی و راه‌آهن انگلیس موسوم به اف‌جی‌پی. ‌ال به دلیل کاهش تعداد مسافران بر اثر بحران کرونا سقوط کرد.

در همین حال غول بانکی اچ‌اس‌بی‌سی نیز با از دست دادن ۳.۵ درصد از ارزش سهام خود به پایین ترین حد در ردیف بورس فوتسی-۱۰۰ کشاند.

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که سقوط قدرت اقتصادی انگلیس در ماه‌های اخیر بر اثر بحران کرونا شتاب تندی به خود گرفته است.

دفتر آمار ملی انگلیس ۸ روز پیش گزارش داد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی بر اثر بحران کرونا به پایین‌ترین حد در ۴۰ سال گذشته رسیده است.

براساس این گزارش، رشد اقتصادی انگلیس از ماه ژانویه تا مارس(دی-اسفند)  ۲۰۲۰ میلادی ۲.۲ درصد نسبت به سه ماهه قبل (اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۹) افت کرده که این میزان بیشتر از حدی است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند.

بانک مرکزی انگلیس نیز نسبت به بروز عمیق‌ترین رکود اقتصادی در تاریخ این کشور بر اثر بحران کرونا هشدار داده است.

کمیته سیاست‌های پولی بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده است؛ اقتصاد این کشور ۱۴ درصد از قدرت خود را تا پایان سال جاری از دست خواهد داد که این رقم بیشترین میزان در ۷۱ سال گذشته به‌شمار می‌رود.    

براساس این گزارش آمار ببکاری به‌شدت افزایش خواهد یافت و مردم بخش عمده‌ای از درآمد خود را از دست می‌دهند.

روزنامه دیلی‌تلگراف چندی پیش به نقل از مقام‌های وزارت دارایی انگلیس از افزایش بی‌سابقه کسری بودجه این کشور تا پایان سال جاری خبر داد. براساس این گزارش امکان دارد کسری بودجه انگلیس از ۵۵ میلیارد پوند برآورد شده در مارس گذشته به ۳۳۷ میلیارد پوند برسد.      

ریشی سوناک وزیر دارایی انگلیس امروز قرار است برنامه دولت درباره نحوه ترمیم اقتصاد در دوره پساکرونا را ارائه کند.   او پیشتر اوضاع اقتصادی کشور را بسیار وخیم توصیف و تصریح کرده بود که وضع ممکن است از آنچه هست، دشوارتر شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =