۱۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83848898
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح تمدید بخشودگی جرایم تسهیلاتی بانک مسکن ابلاغ شد

قزوین - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین از ابلاغ طرح تمدید بخشودگی جرایم تسهیلاتی این بانک تا پایان تیرماه جاری خبر داد.

سیداصغر حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد:  براساس تصمیم هیات مدیره بانک مسکن و در راستای حمایت از مشتریان دارای اقساط غیر جاری، با بخشودگی کامل جرایم در قالب طرح میثاق تا پایان تیرماه ۹۹ موافقت شده است.

وی ضمن دعوت از بدهکاران بانک مسکن برای استفاده از مهلت باقیمانده اجرای طرح میثاق، تاکید کرد: این بانک علاوه بر اینکه با اجرای طرح میثاق به دنبال تسریع در بازگشت معوقات به منظور به کارگیری دوباره از منابع برای پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان است، مساعدت‌هایی را نیز برای مشتریان پیش‌بینی کرده تا آنان بتوانند در قبال پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم متعلقه برخوردار شوند.

حسینی با بیان اینکه در قالب طرح میثاق، نخستین فرصت به بدهکاران بانکی آن است که در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از عقود مبادله‌ای، مشارکتی، وام قرض‌الحسنه و  همچنین مطالبات مربوط به ضمانت‌نامه‌های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده براساس نوع قرارداد به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار ‌می‌گیرد، اظهار داشت: ۱۰۰ درصد خالص جرایم تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت) نیز با پرداخت بدهی یا تعیین تکلیف آن به شکل تقسیط مطالبات در قالب ضوابط طرح میثاق بخشوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: بازپرداخت تسهیلات به بانک مسکن می‌تواند منابع لازم برای پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان را فراهم کند و از این منظر مشارکت مشتریان و تسهیلات ‌گیرندگان بانک مسکن در تسویه مطالبات غیرجاری، نقش زیادی در تامین منابع برای تقویت جریان تسهیلات‌دهی به متقاضیان جدید دارد.

به گفته این مسوول بانکی، تمامی مشتریانی که با پرداخت غیرحضوری از طریق درگاه‌های بانک مسکن از جمله پایانه‌های خودپرداز، خود دریافت، اینترنت بانک و همراه بانک، اقساط معوقه خود را پرداخت می‌کنند مشمول این طرح می‌شوند.

بانک مسکن در استان قزوین دارای ۲۲ شعبه است که ۱۴ شعبه آن در شهر قزوین و ۸ شعبه نیز در سایر شهرستان‌ها به مردم  خدمات رسانی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =