رییس فدراسیون اسکیت: زیبنده نیست که در رقابت‌های المپیک نماینده‌ای نداریم

اهواز – ایرنا – رییس فدراسیون اسکیت گفت: جای تاسف دارد که بعد از ۱۵ سال از تشکیل این فدراسیون هنوز نتوانسته ایم یک نماینده از کشورمان در رقابت‌های المپیک این رشته داشته باشیم.

به گزارش ایرنا بهمن محمدرضایی روز چهارشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات اسکیت خوزستان در اهواز اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون بر رویه و عملکرد رییس هیات جدید نظارت کامل خواهد داشت از نظر ما مدیری موفق است که بتواند از تمام ظرفیتهای یک رشته ورزشی استفاده و بهره کافی را ببرد.

وی با بیان اینکه عملکرد هیات اسکیت استان سالانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد گفت: درست است که روسای هیات‌های استانی به مدت چهار سال برای سمت تعیین می‌شوند اما اگر اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون مربوطه متوجه شوند که رییس هیات توانایی مدیریت کردن آن رشته را ندارد،  اختیار عزل او را دارد.

رییس فدراسیون اسکیت خطاب به رییس جدید هیات اسکیت خوزستان گفت: باید درپی استفاده بهینه از ظرفیت و پتانسیل استان باشیم. خوزستان دارای شرایط ایده آلی در کشور است، متاسفانه بزرگترین بهانه در تمام استان‌های کشور نبود یک پیست استاندارد است سوال اینجاست که آیا اسکیت تنها به پیست استاندارد خلاصه می شود.

وی ادامه داد: فدراسیون اسکیت ۱۲ رشته را تحت پوشش دارد که ۱۱ رشته آن سالنی است لذا هیات استان می تواند با هماهنگی ارگان ها و شرکت های موجود یکی از سالن های ورزشی را به رشته اسکیت اختصاص دهد تا ورزشکاران بتوانند تمرین کنند. ما تنها در رشته سرعت نیازمند پیست استاندارد هستیم و مابقی رشته‌ها در سالن برگزار می‌شود.

محمدرضایی ادامه داد: خوشبختانه زیرساخت‌ اسکیت سرعت در خوزستان وجود دارد پس ما به دنبال بهانه نگردیم و برای پیشرفت این رشته کار کنیم البته ما تلاش می کنیم که زیرساخت اسکیت ۲۰۰ متر را در استان فراهم کنیم تا از این بابت هم مشکلی وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به حمایت فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان از اسکیت خوزستان گفت: زیرساختی که در خوزستان موجود است در استان‌های دیگر نداریم،  بهترین پیست "فری استایل" کشور را در خوزستان داریم که می تواند پایگاه مناسبی برای تیم‌های ملی ما باشد.

رییس فدراسیون اسکیت افزود: چرا نباید یکصد ورزشکار "اسکیت برد" در خوزستان داشته باشیم. بی شک با کمک تمام اعضای مجمع می توان شاهد آن بود که سال آینده پنج نفر از خوزستان به تیم ملی معرفی شوند. ظرفیت بسیاری در استان وجود دارد ولی باید بستر کار را فراهم کنیم و البته به مسائل فرهنگی در کنار بعد فیزیکی اهمیت دهیم. امیدواریم بتوانیم با همیاری روند اسکیت خوزستان را از وضعیت موجود بهتر کنیم.

در انتهای این مجمع با اهدای لوح تقدیر از زحمات الهه موالی زاده رییس سابق اسکیت خوزستان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =