۶۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی قصرقند توسط بنیاد مستضعفان در حال هزینه است

چابهار- ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان گفت: ۶۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و اجرای برخی طرح‌های قصرقند توسط بنیاد مستضعفان در حال هزینه است که بزودی بخشی از مشکلات این شهرستان مرتفع خواهد شد.

پرویز فتاح روز چهارشنبه در شورای اداری و معتمدان قصرقند اظهارداشت: سیستان و بلوچستان محرومیت‌های زیادی دارد که بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان محرومیت زدایی از ۲ شهرستان زهک و قصرقند را از یک سال پیش آغاز کرده‌اند. 

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بر توسعه سیستان وبلوچستان و سواحل مکران تاکید زیادی دارند برای همین منظور خیران اعتبارات مختلفی را برای ساخت مدارس، فضای ورزشی، طرح‌های بهداشتی و راه‌سازی در این استان در دست اجرا دارند. 

رییس بنیاد مستضعفان گفت: در طول یک سال اخیر ۲۰ مدرسه با ۷۴ کلاس درس، پنج طرح زمین چمن ورزشی و یک مرکز خدمات جامع سلامت در قصرقند تکمیل و امروز افتتاح شد.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان با کمک و همکاری دولت بسیاری از طرح‌های نیمه تمام را تکمیل و در توسعه مناطق محروم ورود کرده است.

فتاح اظهارداشت: در قصرقند رودخانه کاجو وقتی طغیان کند روستاهای حاشیه با هزاران نفر جمعیت تا چندین روز راه ندارند که بدین منظور برای ساخت راه کاجو ورود می‌کنیم.

وی ادامه داد: قصرقند ظرفیت‌های کشاورزی و دامداری دارد و ما نیز برای اشتغال مردم گام‌های مثبتی بر خواهیم داشت. 

 قصرقند در مسیر پیشرفت قرار گرفته است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قصرقند با همت و تلاش‌های دولت و ورود خیران بویژه بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان در مسیر توسعه قرار گرفته و مشکلات آن یکی پس از دیگری در حال مرتفع شدن شدن است.

احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان از خواسته‌های مهم مردم قصرقند است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این بیمارستان با همت وزارت بهداشت و کمک و همکاری بنیاد مستضعفان بزودی محقق و اجرایی شود.

وی با قدردانی از تلاش‌های بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی افزود: این نهادها در زمینه زیرساخت‌ها، اشتغال، امورات فرهنگی و اجتماعی حضور مثبت و موثری دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در آینده‌ای نزدیک ۲ شهرستان زهک و قصرقند به عنوان پایلوت آبادانی و پیشرفت این نهاد انقلابی توسعه پیدا می‌کنند.

وی بیان کرد: باید مسائل و مشکلات براساس اولویت و اعتبارات موجود تخصیص پیدا کرده در هر سال برنامه ریزی و اجرایی شوند.

موهبتی تصریح کرد: فعلا امکان ساخت پل حمیری وجود ندارد زیرا بیش‌از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد این در حالیست که کل اعتبارات این شهرستان ۳۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

نماینده چابهار، نیکشهر، کنارک،قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قصرقند یکی از محرومترین مناطق ایران است که حتی یک بخش آن با نام تلنگ به مرکز این شهرستان راه مناسب و آسفالته ندارد.

معین الدین سعیدی بر ساخت پل حمیری، ساخت بیمارستان، پل کاجو و پل ورودی شهر تاکید کرد و افزود: خدمات خوبی انجام شده ولی راه‌های نرفته زیادی وجود دارد که باید با تخصیص اعتبار مسائل و مشکلات را مرتفع کرد. 

فرماندار قصرقند نیز اظهارداشت: بیش‌از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در ۲۶ برنامه و پروژه توسط بنیاد مستضعفان هزینه می‌شود که برخی از آنان تکمیل و برخی در حال اجراست.

رحیم بخش پاک اندیش بیان کرد: قصرقند ۶۲ هزار نفر جمعیت و ۱۶۵ روستا دارد که ۵۰ هزار نفر در روستا سکونت دارند لذا می‌طلبد که در بخش دامداری و کشاورزی این شهرستان اقدامات بیشتری انجام شود. 

وی گفت: علاوه بر این ۶۹ میلیارد تومان نیز توسط بنیاد علوی برای ۱۶ پروژه قصرقند هزینه می‌کند.

فرماندار قصرقند بر ساخت پل روستای حمیر تاکید کرد و افزود: ۱۲ روستا با جمعیت ۹ هزار نفر تا یک ماه در پشت سیل هستند.

وی  ساخت بیمارستان، مرمت سیل بند حفاظتی شهر قصرقند، آبرسانی به روستاها، تامین آب آشامیدنی شهر، پل ورودی شهر، راه تلنگ و کاجو و ساخت هنرستان شبانه روزی تاکید کرد.

۲ بیمارستان۵۴۰ تختخوابی در چابهار و ایرانشهر در حال ساخت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و نگاه ویژه وزارت بهداشت و درمان به منظور افزایش شاخص دسترسی به تخت بیمارستانی جنوب استان، خوشبختانه ۲ بیمارستان عظیم ۵۴۰ تختخوابی در ۲ شهر پرجمعیت ایرانشهر و چابهار درحال اجراست.

 محمد مهران امینی بیان کرد: ۱۲ شهرستان جنوب سیستان وبلوچستان با وسعت حدود ۹۰ هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

وی ادامه داد: در حالیکه استاندارد شاخص تخت بیمارستانی کشور ۱/۶بوده و این شاخص در شمال و مرکز استان به ترتیب ۲ و ۱/۲ است اما متاسفانه حوزه بلوچستان با شاخص ۶ دهم و دارابودن ۸۰۰ تخت بیمارستانی پایین ترین شاخص تخت بیمارستانی کشور را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در شهرستان‌های کم جمعیت از جمله دلگان، فنوج، مهرستان،سرباز و کنارک بیمارستان‌های ۳۲ و ۶۴ تختخوابی در حال ساخت است.

وی اظهارداشت: برای شهرستان قصرقند با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت نیز بیمارستان ۴۰ تختخوابی در نظر داریم که مجوز کمیسیون ماده ۲۳ آن اخذ و درحال پیگیری مجوز کمیسیون ماده ۲۰ هستیم و درنظر داریم با افزایش یکهزار و ۵۰۰ مترمربع فضای فیزیکی به ساختمان فعلی خدمات بیمارستانی مورد نیاز را به شهروندان ارائه کنیم.

امینی فرد بیان کرد: هم‌اینک مرکز خدمات جامع سلامت که توسط بنیاد علوی ساخته شده با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال تجهیز شده و خدمات اورژانس شبانه روزی بستری، سونوگرافی، آزمایشگاه، رادیولوژی و همچنین حضور متخصص زنان،اطفال و داخلی جهت ویزیت تخصصی مراجعان و بیماران در کلینیک تخصصی قصرقند بصورت یکروز در هفته از روزهای آتی خدمات رسانی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =