امسال بیش از ۲ هزار واقعه وفات در کردستان ثبت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: ۲ هزار و ۲۲۹ واقعه وفات در سه ماهه نخست امسال در این استان به ثبت رسیده که از این تعداد یک هزار و ۳۴۲ نفر مرد و ۸۸۷ نفر زن بوده است.

حسن صومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به نسبت جنسیتی حاصل از فوت در استان نیز اشاره کرد و افزود: در این سه ماهه در مقابل هر یکصد واقعه فوت ثبت شده زنان ۱۵۱ واقعه فوت مردان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان یادآور شد: طی سال گذشته نیز در مجموع هفت هزار و ۵۲۶ واقعه وفات در استان ثبت شد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

صومی از ثبت ۶ هزار و ۳۰ واقعه ولادت طی سه ماهه نخست امسال در این استان خبر داد و اظهار داشت: ولادت ثبت شده نوزادان پسر در این مدت سه هزار و ۱۵۸ واقعه و دختران هم ۲ هزار و ۸۷۲ واقعه بوده است.

وی تاکید کرد: ۲۳ هزار و ۹۶۲ واقعه ولادت هم در سال ۹۸ در استان به ثبت رسید که این  تعداد نسبت به سال ۹۷، ۱۲.۹ درصد کاهش داشت.

اولین دفتر ثبت احوال در استان کردستان سال ۱۳۰۵ در سنندج تاسیس شد و هم اکنون ۴۱ دفتر پیشخوان فعال و پنج دفتر پستی در سطح استان خدمات در زمینه‌های مختلف ثبت وقایع حیاتی به مردم ارائه می‌دهند.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =