سایت آموزشی گلف تا ۳ ماه آینده در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

اصفهان- ایرنا - رییس هیات گلف اصفهان از راه‌اندازی سایت آموزش گلف در مجموعه ورزشی کوثر این کلانشهر تا سه ماه آینده خبر داد.

کوروش محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ساخت این سایت می‌توانیم در راستای توسعه رشته ورزشی گلف در استان اصفهان گام‌های موثری برداریم و ورزشکاران تمرینات کمی و کیفی خود را ارتقا دهند.

وی هزینه برآورد ساخت این سایت را افزون بر ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: پس از بهره برداری روزانه ۴۰ تا ۵۰ نفر گلف‌باز زیر نظر مربیان خواهند توانست به تمرین مهارت‌های مختلف مانند انواع ضربات و چگونگی امتیازگیری بپردازند.

رییس هیات گلف اصفهان با تاکید بر اینکه تامین این مبلغ از سوی هیات مقدور نیست و به همکاری فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان و نیکوکاران ورزشی نیاز دارد، تصریح کرد: پیش ‌بینی می‌شود طی روزهای آینده و با بهتر شدن شرایط مرتبط با کرونا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

محمدی به افزایش شمار بازیکنان و علاقه مندان به گلف و مینی گلف در استان اشاره کرد و گفت: تا قبل از سال ۹۸ شمار مربیان و بازیکنان به انگشتان یک دست هم نرسید اما با برنامه ریزی و برگزاری چند دوره بویژه در ارتباط با استعدادیابی هم اکنون در استان اصفهان افزون بر ۲۵۰ نفر به این ورزش مشغولند.

وی برگزاری دوره های مربیگری و داوری در استان را ضروری خواند و تصریح کرد: برای برگزاری دوره‌های مربیگری درجه ۲ و ۳ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیری بیماری کووید ۱۹ و همچنین به صورت مجازی هماهنگی کرده‌ایم.

این رییس هیات، زمین گلف مجموعه ورزشی نقش جهان را به عنوان یکی از زمین خوب کشور ارزیابی کرد و اظهارداشت: سال گذشته عملیات عمرانی و بهسازی این مجموعه به خوبی انجام شد و می‌توان از آن به عنوان یک زمین متوسط رو به بزرگی کشور که قابلیت برگزاری مسابقات را دارد یاد کرد.

محمدی با بیان اینکه گلف و مینی گلف ورزشی سالم است که می‌تواند روز به روز در بین خانواده‌ها فراگیرتر شود، خاطرنشان کرد: اکنون برای مثال جمعی از کارمندان دولتی، اصحاب رسانه، کارکنان شهرداری و دیگر اقشار زیر نظر مربی به رشته مشغول شده‌اند.

وی درباره ملی‌پوشان اصفهانی گلف تصریح کرد: ۲ نوجوان دختر از اصفهان در تیم ملی هستند و تمرینات آنها به صورت ویژه برگزار می‌شود.

مجموعه ورزشی کوثر در ملکشهر در شمال اصفهان واقع است.

استان اصفهان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =