نماینده محلات: طرح دقیق و عملیاتی برای تامین مسکن ارائه شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت مسکن، خواستار ارائه طرح دقیق و عملیاتی برای تامین مسکن برای مردم شد.

علیرضا سلیمی روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با استناد به اصول ۳۱ و ۲۰ قانون اساسی، اظهارداشت: امروز رییس جمهوری بیان کرد که اعتراف می‌کنم دولت در بخش مسکن دچار عقب‌ماندگی شده است شما که ادعا می‌کنید حقوقدان هستید، ای کاش اصل ۳۱ قانون اساسی را دیده بودید که در آن جا دولت موظف بوده برای تامین مسکن مردم اقدام کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری افزود: سوال ما این است چرا اکنون طرح دقیق و عملیاتی را ارائه ندادید؟ منشأ این عقب‌ماندگی چیست، آیا منشأ آن بی‌مهری به مسکن مهر نبود؟ شما گفتید مسکن اجتماعی ایجاد می‌کنم، مسکن اجتماعی را در کشور نشان دهید؟ آیا حاضرید مقصر را به قوه قضائیه معرفی کنید؟

سلیمی خطاب به هیات رییسه و رییس جمهوری عنوان کرد: درخواست داریم دستور بدهید لیست افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند منتشر و در اختیار نمایندگان قرار داده شود چرا که این موضوع، مساله مخفی نبوده و آنها در روز روشن این مبلغ را دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: سیاست دولت در ایام اوج‌گیری کرونا چیست و شورای شهر تهران برای عبور و مرور مردم چه اقدامی انجام داده است؟

این نماینده مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: به‌نظر می‌رسد دولت قیمت تضمینی گندم را کاهش داده، نیاز است با توجه به افزایش هزینه‌ها دولت درخصوص این موضوع اقدام کند.

سلیمی خواستار تعیین تکلیف وضعیت نهضتی‌ها و حق التدریسی‌ها از مجلس شد و خاطرنشان کرد: یارانه‌ای که وزارت ارشاد به مطبوعات داده متفاوت است به برخی از نورچشمی‌ها یارانه‌های چندصد میلیونی داده و به برخی از روزنامه‌ها یارانه کمتری داده است. خواهشمندیم لیست روزنامه‌هایی که یارانه گرفتند و میزان یارانه‌ای را که دریافت کرده‌اند به مجلس ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =