علوم‌پزشکی شهیدبهشتی با بالاترین مشارکت در جشنواره ورزش‌های همگانی

تهران- ایرنا- دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی با ۲۳ شرکت کننده در نخستین جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دختر و پسر، بیشترین سهم مشارکت در این رویداد ورزشی- دانشگاهی را از آن خود کرد.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  ۱۲ ورزشکار از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دختران در رشته‌های آمادگی جسمانی، دارت، طناب زنی و روبیک حضور یافتند. همچنین در بخش پسران، ۱۱ ورزشکار در چهار رشته مذکور رقابتهای خود را برگزار کردند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ۱۴ شرکت کننده در دو بخش دختران و پسران، رتبه دوم را به لحاظ میزان مشارکت در نخستین جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی وزارت بهداشت از آن خود کرد.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همدان نیز هر کدام با ۱۳ شرکت کننده در این جشنواره در دوبخش دختران و پسران، در رتبه سوم به لحاظ میزان مشارکت قرار گرفتند.

با پایان یافتن رقابت‌های چهار رشته‌ورزشی از نخستین جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، قطار این رویداد ورزشی- دانشگاهی به ایستگاه پایانی رسید و نفرات و تیم‌های برتر در رشته‌های ورزشی مشخص شدند.

جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در چهار رشته دارت، روبیک، آمادگی جسمانی و طناب زنی برگزار شد که دو رشته دارت و روبیک به صورت آنلاین انجام شد و داوری‌ها نیز به صورت همزمان و آنلاین انجام شد. همچنین دو رشته آمادگی جسمانی و طناب زنی به صورت غیرآنلاین برگزار  شد با این توضیح که دانشجو بر اساس آیین‌نامه و مقررات رشته مورد نظر، فیلم انجام حرکت ورزشی خود را در تایم مورد نظر گرفته و و در اختیار مسؤول اجرایی برگزاری جشنواره جهت سیر مراحل داوری ارسال کرد تا بر اساس آن امتیازی دهی شود و نفرات برتر مشخص شوند.

این جشنواره با شعار «باـ ورزش ـ در ـ خانه ـ سالم ـ می‌مانیم» و  در چهار رشته ورزشی «روبیک، دارت، طناب زنی و آمادگی جسمانی» با هدف گسترش ورزش‌های همگانی در میان دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد  و در اولین گام تلاش شد این جشنواره با چهار رشته ورزشی برگزار شود اما با تجارب به دست آمده، قطعا ادوار آینده با رشته‌های بیشتر این جشنواره را در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =