برنامه‌های هفته بهزیستی در یزد به صورت مجازی برگزار می‌شود

یزد - ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان یزد از اجرای ۸۸ برنامه آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در هفته بهزیستی خبرداد و گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اکثر این برنامه‌ها به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

محمدعلی عطابخش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  ۲۲ مسکن مددجویان زیرپوشش این نهاد همزمان با ۲ هزار و ۱۰۰ مسکن مددجویان کشور به صورت ویدئو کنفرانس بهره‌برداری می‌شود.

وی از افتتاح ۴۰ مرکز مثبت زندگی در هفته بهزیستی خبر داد و اظهار داشت: این مراکز با هدف افزایش کیفیت و کمیت خدمات‌دهی به مددجویان ایجاد و به افراد با تجربه و متخصص واگذار می‌شود تا بدون آزمایش و خطا فعالیت داشته و زمینه رضایتمندی  جامعه هدف بهزیستی را فراهم کنند.

عطابخش با بیان اینکه تاسیس مراکز مثبت زندگی موجب متمرکز شدن خدمات می‌شود گفت: در این مراکز روند خدمات از نقطه ورودی تا دستیابی به خدمت مورد نظر مشخص شده تا در حداقل زمان ممکن خدمت دریافت شود.

وی ادامه داد: همچنین یک خانه کوچک توانبخشی شبانه روزی برای معلولان  با رویکرد کوچک سازی مراکز شبانه روزی و به منظور ایجاد محیطی مشابه خانه در این هفته  افتتاح می شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد از برگزاری مانور اورژانس اجتماعی در روز ۲۲ تیرماه  خبر داد و افزود: برنامه های هفته بهزیستی با توجه به شیوع کرونا و ابلاغ ستاد پیشگیری از کرونا استان، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

وی تعداد افراد زیر پوشش بهزیستی استان را ۴۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۹ هزار نفر مستمری‌بگیر هستند که مجموعا ماهانه سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به آنها پرداخت می‌شود.

عطابخش تصریح کرد: همچنین به ۱۱ هزار نفر در مراکز بهزیستی به صورت روزانه یا شبانه خدمات ارائه می‌شود که مجموعا سه میلیارد تومان از سوی دولت به آنها یارانه پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد خاطر نشان کرد:  به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز اقامتگاهی سالمندان، معلولان و بیماران ذهنی زیر پوشش به ازای هر نفر ۵۳۰ هزار تومان پرداخت شده است.

۲۲ تا ۲۸ تیرماه هفته بهزیستی نامگذاری شده که شعار آن شفافیت، تحول خدمت ؛ ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =