هوشمندسازی عملیات دریایی با هدف کاهش ریسک ابتلا به کرونا

تهران - ایرنا - مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای هوشمندسازی عملیات دریایی،گفت: تجهیز و تامین وسایل محافظت فردی برای افسران کنترل و بازرسی کشتی‌ها و جلوگیری از هرگونه وقفه کشتی‌ها از جمله این اقدامات است.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان بنادر و دریانوردی «حسین عباس نژاد» گفت: ویروس کرونا باعث لغو بسیاری از سفرهای دریایی شده است و فعالیت‌های برخی از خطوط کشتیرانی بزرگ را به نصف تقلیل داده است و در نتیجه ظرفیت‌های حمل و نقل کانتینری را در بسیاری از اوقات به حداقل رسانده است.

وی اظهار داشت: در این میان خطوط کشتیرانی برای جلوگیری از بیکار شدن کشتی‌ها و خالی بودن سفرهای دریایی تمهیدات لازم را به کار گرفته‌اند.

وی افزود: با این وجود، نرخ بلندمدت و کوتاه مدت حمل بار برای کشتی‌های کانتینری تا حدودی پایدار مانده است که این مساله باعث شده خطوط کشتیرانی بخشی از خسارت‌های خود را تأمین کنند، اما نمی‌توان برای این نرخ پایدار آینده روشنی را پیش‌بینی کرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به نظر می‌رسد آنچه در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی و چند ماه اخیر سال میلادی تجربه کرده‌ایم در سی سال اخیر در صنعت دریایی کم سابقه بوده و به تعبیر دیگر شاهد چنین تحولاتی نبوده‌ایم.

عباس نژاد با اشاه به اقدامات انجام شده در راستای هوشمندسازی عملیات دریایی، عنوان کرد: تجهیز و تامین وسایل محافظت فردی برای افسران کنترل و بازرسی کشتی‌ها بر اساس توصیه‌های IMO و جلوگیری از هرگونه وقفه برای کشتی‌ها از جمله این اقدامات است و در عین حال دستورالعمل‌های مرتبط با نحوه انجام فعالیت‌های بازرسی و کاهش حضور افسران کنترل و بازرسی به جهت جلوگیری از ریسک ابتلا به کرونا ابلاغ شده است.

وی افزود: همچنین در سه ماه اسفند و فروردین و اردیبهشت ۹۸-۹۹ ۱۷۸۸۰ فقره بازرسی از کشتی‌ها صورت گرفته است و همچنین طی همین بازه زمانی عملکرد سازمان ۶۸ مورد ثبت شناوران بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =