سازمان مدیریت و برنامه ریزی: تامین آب کرمان امسال محقق نمی‌شود

کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به طرح یکساله اقدام ملی مسکن گفت: اجرای پروژه تامین آب کرمان برای امسال عملیاتی نمی‌شود.

جعفر رودری روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان کرمان با اشاره به بهترین حالت تخصیص ردیف اجرایی اعتبارات برای استان افزود: در سالهای گذشته دولت مجوزی برای احداث پروژه جدید نداده و در این شرایط نباید انتظار داشته باشیم طرحی جدید افتتاح شود و اجرای پروژه تامین آب برای کرمان راهی طولانی و در فرایند زمانی بیش از یکسال جواب می دهد.

جعفر رودری افزود: دولت بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور دارد که در بهترین حالت بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص می یابد.

وی با اشاره به اینکه با جایجایی جمعیت و نه با جمعیت جدید در کرمان روبرو هستیم گفت: با جدا کردن انشعابات غیر مجاز در زمان کنونی، مدیریت شبکه باید بخشی از نیاز کم آبی در کرمان را پاسخ دهیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: هر اقدامی برای دریافت اعتبارات در قالب طرح تنش آبی که کل بودجه امسال کشور ۲۱۰ میلیارد تومان بوده و یا پروژه جدید باید تعریف شود.

ساخت و ساز در کرمان پایین تر از میانگین کشوری است

شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: زمین های با کاربری مسکونی در شهر در حال تفکیک هستند زیرا حقوق مالکانه در نظام جمهوری اسلامی محترم شده و وظیفه دولت تامین خدمات در مناطق شهری است.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: ساخت و ساز متناسب با نیاز شهرها انجام نمی شود و در این زمینه نسبت به میانگین کشور عقب هستیم.

وی بیان داشت: در سنوات قبل شرکت های خدمات رسان و شهرداری باید خدمات را به تمامی شهر می رساندند که به علت مشکلات مالی محقق نشده و وجود ۱۳ هزار هکتار زمین در شهر کرمان ارائه خدمات را دشوار می کند.

شهردار کرمان گفت: اراضی رضوان قابل واگذاری و تفکیک به فرهنگیان است و این اراضی بخشی از دغدغه افراد را رفع می کند و خدمات به صورت فردی به مرور به این افراد ارائه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha